Spor Kenan Sofuoğlu'na büyük onur
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kenan Sofuoğlu'na büyük onur

Kenan Sofuoğlu'na büyük onur

Dünya Süpersport Şampiyonu Sofuoğlu'nun Akyazı'da yaptırdığı pist, Avrupa ve Doğu Avrupa Süpermoto Şampiyonası'na ev sahipliği yapacak.

Milli motosikletçi Sofuoğlu, yoğun çaba harcayarak yarışları Türkiye'ye getirmeyi başardıkları için çok mutlu olduğunu belirterek, Motosiklet Federasyonu'nun da yarışlar için 3 ay boyunca çeşitli girişimlerde bulunduğunu söyledi.

Sofuoğlu, pisti eksikleri gidererek yarışa hazır hale getirdiklerini vurgulayarak, “Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, pistin standartlara uygun yapılmasında çok büyük emek sarf etti. Pist, ilk kez ulusalarası bir yarışa ev sahipliği yapacak. Bu, ileriki yıllar için başlangıç olacak” dedi.

“Gerçekten büyük çabalar göstererek yarışı ülkeme ve köyüme getirmeyi başardık” diyen Sofuoğlu, Akyazı'dan motor sesleri yükselmeye başlayacağını ifade etti.

“Babamın pistin şu halini görmesini isterdim”


Pistin inşaatına geçen yıl hayatını kaybeden babası ile başladıklarını anlatan Sofuoğlu, “Asfaltını da beraber atmıştık. Şu anki güzelliği babamın da görmesini çok isterdim. Pisti her geçen gün daha iyi hale getiriyoruz. Önümüzdeki dönemde idari binalar yapacağız. Profesyonel yarışlar burada yapılabiliyor. Birçok insan burada yarışlara katılıyor, çok şükür beklediğimden de daha faydalı oldu” şeklinde konuştu. Sofuoğlu, antrenman amacıyla inşa ettirdiği pistte Türkiye Şampiyonası'nı düzenlediklerini hatırlatarak, Avrupa Şampiyonası'nı Türkiye'ye getirmeyi başardıklarını kaydetti.

Pistin, kazalarda kaybettiği ağabeyleri Bahattin ve Sinan'ın en büyük hayali olduğunu vurgulayan Sofuoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu şampiyona, benim yarışım değil ancak misafir olarak katılabilirim. Burada daha çok ev sahibi olacağım ve yarışçılarla ilgileneceğim. İnşallah güzel yarışlar olacak. Bunun için elimizden geleni yaptık. Pist hazır, biz de hazırız. Bu pist ağabeylerimin ve benim en büyük hayaliydi. Ancak onlar hayattayken pist çalışmalarına başlayamamıştık. Çünkü imkanlarımız çok kısıtlıydı. Bu yüzden onlar pisti ve hayalimizin gerçekleştiğini göremedi.”

Yarın başlayacak Avrupa ve Doğu Avrupa Süpermoto Şampiyonası, iki gün sürecek.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle