« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kenan Öner: Üçüncülük de olabilir

Şampiyonlar Ligi (A) Grubu'nda İngiltere'nin Liverpool takımını yenerek 3 puan alan ve grupta 3. sıraya yükselen Beşiktaş'ta galibiyetin sevinci yaşanıyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME
-“LIVERPOOL KARŞISINDA ANLAMLI BİR GALİBİYET ALDIK”
-“GRUPTAN ÇIKMAMIZ İÇİN DEPLASMANDAKİ MAÇLARDAN BİRİNİ
KAZANMAMIZ GEREKİYOR”
-“GRUPTAN ÇIKMAYI HEDEFLİYORUZ, AMA ÜÇÜNCÜLÜK DE OLABİLİR”


Beşiktaş Kulübü Genel Sekreteri Kenan Öner, Türkiye olarak hassas bir dönemden geçildiğini belirterek, “Sportif ve güncel olaylar bakımından önemli bir dönem yaşıyoruz. Bu bakımdan Liverpool karşısında anlamlı bir galibiyet aldık” dedi.

Kenan Öner, gruplarda eşleşmelerin belli olduğu günlerde herkesin gruptan ilk çıkacak takım olarak Liverpool'u gösterdiklerini ifade ederek, şunları söyledi:
“Herkes Liverpool'un gruptan çıkıp diğer takımların çekişeceğini yorumluyordu. Ama futbolun güzelliği bu, hiç belli olmuyor. Liverpool şu anda grupta sonuncu sırada. Bundan sonraki 3 maç büyük önem arz ediyor. Ortada 9 puan var. Her takım her şeyi yapabilir. Bizim Olympique Marsilya ile yapacağımız karşılaşmayı kazanmamız gerekiyor. Sonrasında dışarda maç kazanmamız lazım. Bu galibiyetlerden biri Liverpool karşısında olursa daha güzel olur. Bu şekilde rakibimizin şansı azalır.”

Gruptan çıkmayı umduklarını kaydeden Kenan Öner, “Beşiktaş olarak bunu hedefliyoruz. Ama üçüncülük de olabilir. İnancımız doğrultusunda mücadele edeceğiz. Futbolcular da bunun bilincinde. Ancak zafer sarhoşluğunu bırakıp İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçına odaklanacağız. Türkiye'de mücadelede ettiğimiz kulvarlarda da zafere koşmak istiyoruz” dedi.

TARAFTARLARA ÖVGÜ

Kenan Öner, Liverpool maçında takımlarını büyük bir coşkuyla destekleyen taraftarlara da övgüde bulundu.
Öner, taraftarların muhteşem bir şekilde takımlarına destek verdiğini vurgulayarak, şunları söyledi:
“Beşiktaş ayrıcalıklı bir takım, derken biz bunları anlatmak istiyorduk. Taraftarıyla, duruşuyla ayrıcaklıklı bir kulübüz. Liverpool maçını izleyen yabancılar bile taraftarların oluşturduğu bu tabloyu başka yerde görmediklerini söylediler. Takımını coşkuyla, içten ve uzun süreli destekleyen taraftar topluluğu az bulunur.”

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz