Gündem Haberleri

GÜNDEM

  'Kenan Evren Caddesi' değişsin dilekçesi

  A.A
  06.01.2011 - 17:05 | Son Güncelleme: 06.01.2011 - 17:07

  Muğla'nın Bodrum ilçesine bağlı Yalıkavak beldesinde bir grup, “Kenan Evren Caddesi” isminin “Aratepe Demokrasi Caddesi” olarak değiştirilmesi için topladıkları dilekçeleri Yalıkavak Belediye Başkanlığına verdi.

  Bodrum Demokratik Düşünce Platformuna üye bir grup “Kenan Evren Caddesi”nin isminin değiştirilmesi için Yalıkavak pazarında stant açarak dilekçe topladı. Gruptakiler daha sonra topladıkları yaklaşık 450 dilekçeyi Yalıkavak Belediyesi Başkan Vekili Nevcihan Özcan'a teslim etti.

  Şehbal Şenyurt, grup adına gazetecilere yaptığı açıklamada, platform olarak daha öncede Kenan Evren hakkında suç duyurusunda bulunduklarını anımsattı.
  “Kenan Evren Caddesi” isiminin değiştirilmesi için çalıştıklarını belirten Şenyurt, “Darbeler felsefesinin sorgulanmasını istiyoruz. Böyle kültür merkezi, sokak gibi yerlere bu kişilerin isimlerinin verilmesi darbe felsefesinin ödüllendirilmesidir. Eski isimlerin, toplumun kendi inisiyatifiyle çıkardığı isimlerin, geri kazanılmasını istiyoruz. Bu caddenin isminin 'Aratepe Demokrasi Caddesi' olmasını istiyoruz” dedi.

  “ŞUBAT AYI MECLİS TOPLANTISINDA GÜNDEME ALACAĞIZ”

  Yalıkavak'ta yaşayan platform üyesi Necdet Oğuz ise Yalıkavak'ta darbe yapmış bir generalin isminin bir caddeye verilmesini istemediklerini ifade ederek, “Etkinliğimiz sabah engellenmek istendi. Karakola davet ettiler, eylemi durdurmamızı istediler. Karakolda yaptığımız görüşmeler sonucunda bazı prosedürleri yerine getirdik ve dilekçe toplamaya devam ettik. Dilekçe toplama kampanyası devam edecek. Sonuca ulaştığımızda da şenlik havasında kutlamayı düşünüyoruz” diye konuştu.

  Yalıkavak Belediyesi Başkan Vekili Özcan da vatandaşların daha önce de bu tür talepleri olduğunu dile getirdi.

  Kendisine iletilen dilekçeleri değerlendireceğini kaydeden Özcan, “Bu kadar dilekçeyi göz ardı edemem, yüzlerce dilekçe geldi. Şubat ayındaki meclis toplantısında konuyu gündemimize alacağız. İnşallah Şubat ayında gider caddeye yeni ismini asarız. Eğer platform üyeleri bir şenlik hazırlarsa onlarla oluruz” dedi.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı