MERSİN HABERLERİ

'Kemoterapi ver dediler geldik'

DHA
29.03.2017 - 12:36Son Güncelleme :
DHA

MERSİN Üniversitesi’nde (MEÜ) kanser hastalığına dikkat çekmek için 'Kemoterapi Var Dediler Geldik' konulu söyleşi ve karikatür sergisi düzenlendi.
MEÜ Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürü H.Mehmet Acar tarafından düzenlenen etkinlik Prof.Dr.Uğur Oral Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Acar’ın kanser hastalığı ve tedavi sürecinde yaşadıklarını mizahi bir dille yansıttığı karikatür sergisinin açılışıyla başlayan etkinliğe, Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Hakan Arslan, Genel Sekreter Vedat Güngör, Rektör Danışmanı Yrd.Doç.Dr. Barış Buldum, akademisyenler ve konuklar katıldı. Moderatörlüğünü Mehmet Acar'ın yaptığı 'Kemoterapi Var Dediler Geldik' adlı  söyleşide ise MEÜ Tıp Fakültesi'nden Prof.Dr.Emel Yaman Sezer ile Acıbadem Adana Hastanesi'nden  Prof. Dr. Hüseyin Abalı konuşmacı olarak yer aldı.
Geçmişte kanser tedavisi gören Acar, bu dönemdeki deneyimlerini anlatarak "Tedavi gördüğüm süreçte yaşadıklarımı, mizahı da kullanarak sosyal medyada hep paylaştım.. Hastalık ile baş etme yolunun onunla dalga geçmek olduğunu keşfettim" dedi. Tedavi ve ameliyat sürecinde yaşadığı bazı olayları karikatürize edip bunları sergilediğini belirten Acar "Kanser hastalığı ile mücadele eden herkese geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Ben korkmuyorum, siz de korkmayın, pes etmeyin ve mücadele etmeye devam edin" diye konuştu.
Prof.Dr.Sezer ile Prof.Dr.Abalı ise konuşmalarında hastalıkla ilgili bilgi verdi, uyarılarda bulundu.

MERSİN, (DHA)
FOTOĞRAF
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden 'Kemoterapi ver dediler geldik' hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2017 tarihinde saat 12 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 'Kemoterapi ver dediler geldik' haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı