Gündem Haberleri

  Kemik yaşı çok büyük

  Koray YILMAZDEMİR / DHA
  07.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  11 yaşındaki Z.Ç.’nin, geçen yıl Kasım ayında yaşını büyütmek için mahkemeye başvurduğu ve hastaneden kemik yaşının daha büyük olduğuna ilişkin rapor aldığı bilgisi verildi.

  Soruşturma açan Mudurnu Savcısı bu davanın sonucunu beklerken, Bolu Valisi İbrahim Özçimen de hastaneden verilen raporda Z.Ç.’nin kemik yaşının 11’den çok daha büyük olduğunu söyledi. 

  ‘Rızai bir evlenme’/images/100/0x0/55eae1e5f018fbb8f89cbf49

  Özçimen, bir sosyal hizmet uzmanını Z.Ç.’ye gönderip onunla ilgilendiklerini belirterek, “Bugün de Sosyal Hizmetler Müdürüm o aileye ziyarete gidecek. Herhangi bir cebir, şiddet yok. Rızai bir evlenme. Anne baba rızasıyla evlenebilecek yani o mahkeme kararı çıkarsa, o yaş tahsis edilmiş olacak, ondan sonra da bir mani kalmamış olacak. Sayın bakanımızın ve valiliğimizin ilgisi devam edecek, devam ediyor” diye konuştu.

  ‘Kesinlikle çok büyük’

  Z.Ç.’ye verilen raporda kemik yaşının kaç olduğuna ilişkin soruya da Vali Özçimen, “Hekim raporunun hâkim raporuna dönüşmesi gerekiyor. Hâkim karar vermeden benim açıklamam belki soruşturma evrakını açıklama anlamına gelir. Ama kesinlikle çok daha büyük” yanıtını verdi.

  BOLU'DA BÜYÜK SKANDAL / WEB TV
   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı