ANTALYA HABERLERİ

Kemer'de haşereyle mücadele çalışmaları

DHA
30.03.2016 - 10:31Son Güncelleme :
DHA

 

Levent YENİGÜN/KEMER, (DHA) - ANTALYA'nın Kemer İlçesi'nde yaz sezonu öncesi haşereyle mücadele çalışmaları başlatıldı.

Büyükşehir Belediyesi Kemer Hizmet Birimi'ne bağlı ilaçlama ekipleri Kemer'de haşere ile mücadele çalışmalarına başladı. Çalışmalarla ilgili bilgi veren ilaçlama kontrol mühendisi Abdullah Minta, "Larva ve uçkun mücadelemizi sürdürmekteyiz bunun yanında da çevre sağlığını olumsuz yönde etkileyen diğer haşerelerle mücadele için ilaçlama uygulamalarımız yapılmakta. Ancak halkımızın bu konuda duyarlı olması çok önemlidir. Açık alanlarda durgun su birikintilerinin oluşmaması kara sinek üremesinin önüne geçmek için organik atıkların biriktirilmemesi, biriktirildiği takdirde ise üzerlerinin kapatılması gerekmektedir" dedi.

Büyükşehir Belediyesi Kemer Koordinatörü Kahraman Üraz da "İlaçlama ekiplerimiz vatandaşlarımızın ve tatil için bölgemize gelecek misafirlerimizin sıkıntısız bir yaz sezonu geçirmesi için larva ve uçkun mücadelesine kesintisiz bir şekilde devam etmektedir. Haşeratla mücadele sadece ilaçlama uygulaması yeterli değildir. Halkımızdan da bu konuyla ilgili hassasiyet beklemekteyiz" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Kemer'de haşereyle mücadele çalışmaları hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2016 tarihinde saat 10 31’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kemer'de haşereyle mücadele çalışmaları haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı