ANTALYA HABERLERİ

Kemer'de 1 Mayıs kutlaması

DHA
29.04.2017 - 11:37Son Güncelleme :
DHA

 

KEMER, (DHA) - ANTALYA'nın Kemer İlçesi'nde belediye tarafından çalışanlara yönelik 1 Mayıs kutlaması düzenlendi.

Kemer Belediyesi Arslanbucak Hizmet Alanı'nda 1 Mayıs İşçi Bayramı dolayısıyla kutlama programı düzenlendi. Kutlamaya Belediye Başkanı Mustafa Gül, eşi Neşe Gül, başkan yardımcıları Kemal Yüksel, Nuray Minta, Ahmet Can, meclis üyesi Semih Top, sendika temsilcileri ve muhtarlar katıldı. Kutlamada personel çalınan oyun havaları ve türküler eşliğinde eğlendi. Personelin coşkusuna Gül çifti ile başkan yardımcıları da ortak oldu.

Başkan Mustafa Gül, işçi haklarına çok önem verdiklerini belirterek, "1994 yılında belediye başkanı seçildiğimde bir ilke imza atmıştım. O yıl GATAB ile sendika ile yapılan sözleşmeye Türkiye'de ilk kez '1 Mayıs İşçi Bayramı' yazdıran başkan oldum. Ardından Kemer Belediyesi'nde aynı uygulamayı yaptım. Devlet tarafından 1 Mayıs İşçi Bayramı ilan edilmemesine rağmen bunu sözleşmeye ilk yazdıran belediye başkanı oldum. Çünkü işçinin alnından akan ter, bizim en büyük değerimizdir. Kemer Belediyesi olarak çalışanlarımızın emeklerinin karşılığını almasına ve iş huzuruna büyük önem veriyoruz. Çalışanlarımızın işyerinde mutlu ve huzurlu ortamda çalışmaları için iyileştirmeler yapıyoruz. Birlik, dayanışma ve mücadele günü olarak tüm dünyada kutlanan 1 Mayıs İşçi Bayramı'nı kutluyor, emekçilerin haklarını almak için sessiz kalmadığı, işçinin hakkının yenmediği bir dünya diliyorum" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Kemer'de 1 Mayıs kutlaması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Nisan 2017 tarihinde saat 11 37’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kemer'de 1 Mayıs kutlaması haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı