Ege Haberleri

EGE

  Kemeraltı'nda yüzler gülüyor

  Hürriyet Haber
  30 Aralık 2014 - 01:19Son Güncelleme : 29 Aralık 2014 - 15:45

  KONAK Belediyesi ile Tarihi Kemeraltı Esnaf Derneği'nin ortaklaşa hayata geçirdiği 'Kemeraltı Günleri' sona erdi.


  Tarihi Kemeraltı Çarşısı'nı yeniden eski canlılığına kavuşturmak amacıyla düzenlenen ve sekiz gün süren Kemeraltı Günleri vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. "Hoşgeldin Yeni Yıl, Yeniden Kemeraltı" temasıyla başlatılan etkinlikler kapsamında Tarihi Çarşı'nın çeşitli noktalarında bir hafta boyunca panelden tiyatroya, konserden dans gösterilerine kadar toplam 54 etkinlik düzenlendi. Yılbaşı öncesi Kemeraltı'na gelenler hem alışveriş yaptı hem de eğlenceli bir gün geçirme fırsatı buldu. Unutulmaya yüz tutan değerler arasında yer alan Kemeraltı'nı adeta bir şenlik alanına dönüştüren etkinliklerin son günü de oldukça renkli geçti. Çarşıya gelenler hem uygun fiyatlarda yılbaşı alışverişini yaptı, hem de düzenlenen etkinlikler sayesinde keyifli bir gün geçirdi. Vatandaşların yoğun ilgisi esnafın da yüzünü güldürdü.
  Dolu dolu geçen Kemeraltı Günleri kapsamında Valilik binası yanı, SSK Blokları, Hisarönü, Salepçioğlu Çarşısı ve YKM önüne kurulan sahnelerde animasyon, konser, kukla, canlı heykel ve dans gösterileri sergilendi. Çocuklarıyla birlikte alışverişe gelen aileler, gösterileri ilgiyle izledi. Minik izleyiciler de katıldıkları yarışmalarda çeşitli hediyeler kazanma şansı buldu. Çarşı esnafı da bir hafta boyunca işlerine katkı sağlayan Kemeraltı Günleri'nin bu yıl başarılı ve renkli geçtiğini söyledi.

  Kemeraltında yüzler gülüyor


  TARİH KORUNACAK

  Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, 'Hoşgeldin Yeni Yıl Yeniden Kemeraltı' temasıyla başlatılan Kemeraltı Günleri'ne ilginin kendilerini de sevindirdiğini söyledi. Şenlik havasında geçen etkinliklerin bir diğer amacının da Tarihi Çarşı'nın yeniden canlanması olduğunu belirten Pekdaş, "Bizim kenti kent yapan değerleri; kültürünü, tarihini koruyarak gelecek kuşaklara aktarmak gibi bir borcumuz da var. Dolayısıyla düzenlediğimiz Kemeraltı Günleri ile buradaki esnafın ve zanaatkarların yeniden hatırlanmasını ve ürettiği değerlerin geleceğe aktarılmasını sağlamak istiyoruz. Dolu dolu geçen bir haftada hem Çarşı esnafının yeni yıl öncesi bir nebze bile olsa işlerinin artmasını hem de alışverişe gelen yurttaşlarımızın keyifli bir gün geçirmesini amaçladık. Güzel geçen etkinliklerimize destek olan ve katkıda bulunan herkese teşekkür ediyoruz" dedi.

  Kemeraltında yüzler gülüyor


  ESNAFTAN PEKDAŞ'A TEŞEKKÜR

  Tarihi Kemeraltı Esnaf Derneği Başkanı Ümit Kaya da, Kemeraltı Günleri'nin bu yıl çok daha nitelikli ve etkin geçtiğini belirterek, katkılarından ötürü Başkan Sema Pekdaş'a çarşı esnafı adına teşekkür etti. Renkli gösterilerin yanı sıra düzenlenen panel ve söyleşilerle Tarihi Çarşı'nın sorunlarının masaya yatırıldığını belirten Kaya, "Festival coşkusuyla düzenlenen Kemeraltı Günleri'nin çarşıya yansımaları çok iyi oldu. Bu güzel etkinliğin devamlılığı çok önemli. Esnaf olarak bundan sonra Başkanımız Sema Pekdaş'tan beklentilerimiz daha da arttı. Yeni projelerle bu güzel işbirliğinin devam etmesini umuyoruz. Esnafımız Başkanımızdan memnun. Kemeraltı'na verdiği değerin de farkında" diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı