Ege Haberleri

EGE

  Kemeraltı'da sarı çizgi dönemi

  Mustafa OĞUZ iZMİR (DHA)
  20.01.2015 - 11:08 | Son Güncelleme: 20.01.2015 - 11:18

  İZMİR’in alışverişte kalbi olan Tarihi Kemeraltı Çarşısı’nda belediye esnafın işgalini sarı çizgi ile çözdü. Belediye’nin işyerlerinin önüne çizdiği sarı çizgiyi aşan esnafa ceza uygulanacak.

  Yıllardır seyyar, çığırtkan ve işgallerden müşteri ve ticari kayba uğrayan Tarihi Kemeraltı Çarşısı'nda mallarını işyerinin dışında sergileyen esnaf için önlemler alındı. Çarşının bir ucundan diğer ucuna kadar işyerlerinin önüne sarı çizgi çekildi. Cadde ve dükkanların durumuna göre, işyerine bir metre kadar açıktan çekilen sarı çizgiyi kimsenin aşmaması için uyarı yapıldı. Bu uygulamayla çarşıda alışverişe gelen vatandaşların dolaştığı alanlar genişledi, rahat alışveriş olanağı doğdu.

  Kemeraltıda sarı çizgi dönemi

  UYGULAMAYA DESTEK

  Dükkanlara önüne çizilen sınır çizgisine ve bu radikal kuralllara esnaftan destek geldi. Tarihi Kemeraltı Çarşısı esnafı seyyar ve çığırtkan sorununun ortadan kalkmasının faydasını gördüklerini belirterek, "Önemli olan sarı çizgi kurallarına herkesin uyması. Bu konuda denetimler sıkı yapılmalı. Sonuçta alınan bu kararlar burada ticaret yapan herkese fayda sağlayacak, düzen gelecek" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı