Ege Haberleri

EGE

  Kemeraltı için el ele

  İZMİR, (DHA)
  26.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme: 25.07.2012 - 16:33

  Tarihi Kemeraltı İnşaat Yatırım Ticaret Anonim Şirketi, çarşının el birliğiyle ayağa kalkması için lokomotif olacak.

  İzmir iş dünyasının başını çektiği, Büyükşehir Belediyesi ile Konak Belediyesi’nin desteklediği Tarihi Kemeraltı İnşaat Yatırım Ticaret Anonim Şirketi (TARKEM), çarşının el birliğiyle ayağa kalkması için lokomotif olacak. Şirket; turistik hizmet tesisleri, lokanta, kafeterya, çarşı, turistik eşya satış mağazası inşa edecek ve işletecek, her çeşit restorasyon ve mimari düzenlemeyi yapabilecek. Kentin tarihi dokusu ayağa kaldırılarak Kemeraltı dev bir açıkhava alışveriş merkezine dönüştürülecek.

  3 milyon TL sermaye
  TARKEM ortaklarına yönelik Havagazı Fabrikası’nda düzenlenen bilgilendirme toplantısına başkanlık eden Batı Anadolu Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Sıtkı Şükürer, her katılımcı ortaktan 20’şer bin TL olmak üzere toplam 3 milyon TL sermaye ile kurulacak TARKEM için Kordon’da ofis kiraladıklarını söyledi. Şükürer, “Projeyi ileride gayrimenkul yatırım ortaklığına geçirmeyi, sonra da halka arz etmeyi planlıyoruz” dedi.

  Misli misli geri döner
  Kemeraltı’na yapılacak yatırımların misliyle geri döneceğini belirten Başkan Aziz Kocaoğlu da, “Bu şirkete verilen paralar kentin tarihi dokusunu ayağa kaldıracak bir destek olarak değerlendirilmeli. Bu gayrimenkuller pul koleksiyonu gibidir, bir daha eşini benzerini bulamazsınız. Şimdi hızlı hareket etme zamanı. Burayı kaçırmama, kaybetmeme, yeniden ayağa kaldırma zamanı” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı