« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kemer yeni yıl koşusu yapıldı

Yeni Yıl Koşusu'nun ilki yapıldı.

A.A
SON GÜNCELLEME
Öger Tur, Kemer Belediyesi ve GATAB tarafından organize edilen koşu, Kemer Turizm Eğitim Merkezi önünden start aldı. Atatürk Caddesi, Deniz Caddesi, sahil yolu güzergahında 5 ve 10 kilometrelik parkuru koşan yerli ve yabancı 200 sporcu, Kemer Turizm Eğitim Merkezi önünde yarışı bitirdi. Yarışta, Kemer Kaymakamı Bayram Ali Köse, Belediye Başkanı Mustafa Gül ve eşi Neşe Gül ile GATAB Başkanı Yusuf Üras ile engelli sporcu Yavuz Şap koltuk değnekleriyle 5 kilometre koştu.

Erkekler 10 kilometrede Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor'dan Fatih Bilgiç 28:54'lük derecesiyle birinci oldu. Öğer Tur Genel Müdürü Recep Yavuz, Bilgiç'in derecesinin 10 kilometrede Türkiye'nin en iyi derecesi olduğunu
belirterek, Atletizm Federasyonu yetkililerinin bugün parkuru yeniden ölçeceğini

ve parkurun 10 kilometre olarak tespit edilmesi durumunda rekorun tescil edileceğini söyledi.

Yarışta ikinciliği Kütahya Tarım Kredi Ülküspor'dan Mehmet Ali Akbaş, üçüncülüğü de aynı kulüpten Fatih Demirtaş elde etti.

Bayanlar 10 kilometrede Almanya'dan Dorothea Frey birinci, Nursel Karataş ikinci, Rusya'dan Elena Polyakova üçüncü oldu.

5 KİLOMETREDE DERECEYE GİRENLER

Yarışta 5 kilometre erkeklerde Almanya'dan Sven Baumstark birinci, Bursa Osman Gazi Belediyesi'nden Mustafa Küçük ikinci, İbrahim Tekir üçüncü sırayı alırken bayanlarda da Almanya'dan Sandra Baumstark birinci, aynı ülkeden Dagmar Seeböck ikinci, Neşe Gül de üçüncü oldu.

Ödül töreninde 70 yaş grubu bayanlarda birinciliği elde eden Birsen İnan, kürsünün yüksek kurulması nedeniyle sporu küçük bir kaza geçirdi. İnan'ın kürsüye çarptığı sol ayağı kanarken, ambulansın tören alanından erken ayrılması nedeniyle ilk müdahaleyi çevrede bulunanlar yaptı.

Hava Kuvvetleri'nden yarbay rütbesiyle emekli olduğunu belirten 73 yaşındaki İnan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hem askerliği hem de sporu çok sevdiğini söyledi. Emekliliğinin ardından spora başladığını belirten İnan, 70 yaş grubunda kendisine ait Balkan rekorunun kırılamadığını, bir de dünya dördüncülüğü bulunduğunu kaydetti. İnan, haftada dört antrenman yaparak yarışlara hazırlandığını dile getirdi.

AZMİYLE TAMAMLADI

Koltuk değnekleriyle 5 kilometrelik parkuru tamamlayan Yavuz Şap, engellilere örnek olmak ve çok şey başarabileceklerini göstermek amacıyla spor yaptığını söyledi. 25 yıldır maraton koştuğunu dile getiren Şap, “Beş kıtada koştum. Ben kendimle mücadele ediyorum. 10.5 saatte New York Maratonu'nu tamamladım. Bu yıl Avusturya, Antalya, Almanya, Avustralya ve İstanbul'da maraton koştum” dedi.

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül de organizasyonun muhteşem geçtiğini ve ilçenin tanıtımına büyük katkı sağlayacağını söyledi. Gül, koşunun gelecek sene daha yoğun katılımla yapılacağını dile getirdi.

Eşini de, kazandığı üçüncülük için tebrik eden Gül, “Şimdi bir de hediye alacağız. Zarara uğrattı beni” diyerek espri yaptı.

Yarışmayı bitiren her sporcuya Yeni Yıl Koşusu için özel hazırlanmış t-shirt ve madalya, dereceye giren sporculara kupa ile toplam 3 bin TL ödül verildi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler