İZMİR HABERLERİ

Kemenler’de Baraj Suyu Heyecanı

IHA
12.09.2015 - 16:23Son Güncelleme :

KEMENLER MAHALLESİ MUHTARI TALAT SARI, ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİ VEREREK, "SU OLMADIĞI İÇİN ÜRETİM YAPILAMADIĞINDAN GÖÇ SORUNU BAŞTA OLMAK ÜZERE BİRÇOK SIKINTI YAŞANIYORDU. BİZ DE MAHALLEMİZİN KALKINMASI VE GELİŞİMİ AÇISINDAN HALKIMIZIN TALEBİNİ DİLE GETİRDİK. BAKANIMIZ SAYIN VEYSEL EROĞLU BU ÇAĞRIMIZ SONRASI YAKINDAN İLGİLENDİ" DEDİ.

IHA

İzmir’in Ödemiş ilçesindeki Bademli Barajı’ndan, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun talimatıyla ek proje ile yararlanmaya başlayacak Kemenler Mahallesi sakinleri, baraj suyuna kavuşacağı günü heyecanla bekliyor.
Kemenler Mahallesi sakinlerinin baraj suyuna kavuşması için Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu tarafından verilen talimat sonrası bölgede ölçüm çalışmaları başladı. Susuz kalan mahallelinin Bademli Barajı’ndan yararlanması için başlatılan çalışmalarda, 650 metrelik ek boru ve iki adet hidrant ile suyun taşınacağı belirtildi. Öte yandan Bakan Eroğlu’nun talimatıyla ile mahalle halkı suya kavuşacağı günü heyecanla beklemeye başladı.
Kemenler Mahallesi Muhtarı Talat Sarı, çalışmalar hakkında bilgi vererek, "Su olmadığı için üretim yapılamadığından göç sorunu başta olmak üzere birçok sıkıntı yaşanıyordu. Biz de mahallemizin kalkınması ve gelişimi açısından halkımızın talebini dile getirdik. Bakanımız Sayın Veysel Eroğlu bu çağrımız sonrası yakından ilgilendi. Önce DSİ ekipleriyle birlikte su talep ettiğimiz bölgeleri inceledik. Buraya suyun taşınabileceğini aktardık. Daha sonra rapor oluşturuldu. Geçtiğimiz günlerde Bakanımız Sayın Veysel Eroğlu’nun Kemenler’e Bademli Barajı’ndan su verilmesi yönünde talimat verdiğini öğrendik. Dün de Bademli sulaması için çalışan müteahhit firmanın personeli mahallemize geldi. Boru hattının geçeceği bölgeleri inceleyip ölçümler yaptı. Şimdi heyecanla suya kavuşacağımız günü bekliyoruz. Umarız kısa süre içerisinde çalışmalar tamamlanır ve barajımızın dolmasıyla birlikte mahallemiz suya kavuşur, üreticimiz de verimli topraklardan ekmeğini kazanır. Çalışmaların yakından takipçisi olacağız. Bakanımız sayın Veysel Eroğlu’na ve DSİ yetkililerine yakın ilgilerinden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Kemenler’de Baraj Suyu Heyecanı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Eylül 2015 tarihinde saat 16 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kemenler’de Baraj Suyu Heyecanı haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

20 Şubat 2018, Salı
 • İmsak
  06:28
 • Guneş
  07:49
 • Öğle
  13:31
 • İkindi
  16:32
 • Akşam
  19:01
 • Yatsı
  20:17
Sayfa Başı