« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kemalpaşa'nın gururu Hüsniye Güler

İstanbul'da yapılan 5. Ümitler ve Gençler Dünya Karate Şampiyonası'nda, artı 60 kiloda Hüsniye Güler'in altın madalya kazanması, memleketi İzmir'in Kemalpaşa ilçesinde sevinçle karşılandı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Kemalpaşa İhtisas Spor Kulübü'nün sporcusu Hüsniye Güler (20) için Kemalpaşa Belediyesi'nde tören düzenlendi.
Hüsniye Güler ve antrenörü Şerafettin Ilık'a plaket ve hediye veren Kemalpaşa Belediye Başkanı Yakup Karaca, şöyle konuştu:
"Kemalpaşa'da karate Şerafettin Ilık tarafından başlatıldı. Sabırla çalıştı ve dünya şampiyonu çıkardı. Antrenörümüzün de dünya ikinciliği var ama mütevazı olduğundan pek fazla duyuramadık. Dünyaca ünlü kirazımız vardı, şampiyonluğumuz yoktu. Şimdi karatede dünya şampiyonluğumuz var."

Kemalpaşa İhtisas Spor Kulübü yöneticisi ve antrenörü Şerafettin Ilık, kaymakam ve belediye başkanının desteği ile bu başarıya ulaştıklarını anlatarak, “Kemalpaşa sanayisi ile öne çıkmış bir ilçe olmasına rağmen sponsor desteği alamıyoruz. Amatör spor kulüplerine sponsor olan firmalar masrafları vergiden düşebiliyor. Bu konuda büyük firmalardan destek bekliyoruz” diye konuştu.

Kocaeli Üniversitesi Beden Eğitimi 1. Sınıf öğrencisi Hüsniye Güler, dünya şampiyonasında Letonya, Bosna, Nijerya, Brezilya, İtalya ve İsviçre'den rakiplerini geride bıraktığını belirterek, “Bu başarıları elde etmemi sağlayan hocama teşekkür ederim” dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler