İZMİR HABERLERİ KEMALPAŞA HABERLERİ

Kemalpaşa'daki TOKİ inşaatları devam ediyor

DHA
07.03.2018 - 16:33Son Güncelleme :
DHA

BAŞBAKANLIK Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Mehmet Ergün Turan, İzmir'in Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu ile birlikte ilçedeki TOKİ inşaat alanında incelemeler bulundu.

TOKİ tarafından Kemalpaşa'da yapımına başlanan 679 konut, 22 işyeri, 16 derslikli ilkokul, 16 derslikli ortaokul, cami ile altyapı ve çevre düzenleme işi çalışmaları devam ediyor. TOKİ Başkanı Ergün Turan, Kemalpaşa Belediye Başkanı ile birlikte inşaat alanında inceleme yaptı. Başkan Uğurlu, TOKİ Başkanı ile birlikte 2 bin 500 konutluk projenin hem ilk etabı olan 679 konut, 22 işyeri, 16 derslikli ilkokul, 16 derslikli ortaokul, cami ile altyapı ve çevre düzenleme işi çalışmaları hem de ikinci etap alanında incelemelerde bulunduklarını belirterek, "Çambel-Akalan mevkiinde ilk olarak alan çalışmaları başladı. Alan çalışmalarının bitmesi ile birlikte inşaat çalışmalarımız start aldı. Bugün de TOKİ Başkanımız ile birlikte inşaat çalışmalarını inceledik. Bizim ve Kemalpaşalı hemşerilerimizin hayali olan bir projenin daha hayata geçmesi bizleri oldukça sevindirdi. Ben TOKİ Başkanımıza ve projenin başlaması noktasında sürekli yanımızda olan ve desteklerini esirgemeyen Milletvekilimiz Kerem Ali Sürekli'ye teşekkür ediyorum" dedi.

Projenin mahalle konseptinde tasarlandığını belirten Uğurlu, toplamda 2 bin 500 konutun etap etap yapılacağını vurguladı. Başkan Uğurlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Mahalle konseptinde tasarlanan projeyle konutların yanı sıra işyerleri, okulları, spor ve oyun alanları, parkları, peyzajıyla kaliteli bir yaşam alanı oluşturuldu. Projede cephelerde yerel ve modern mimari sentezlendi. Yerleşim alanı projelendirilirken teraslama yapılarak binaların güneşten ve manzaradan yararlanması sağlandı."

Uğurlu, başvuru şartları ile ilgili olarak ilerleyen tarihlerde kamuoyuna gerekli açıklamaların yapılacağını sözlerine ekledi.

"YATAY MİMARİ İLE İNŞA EDİLECEK"

TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan ise, 679 konutluk projenin sosyal donatı alanlarıyla yeni bir yaşam alanı olacağını söyledi. Hiçbir yerde en yüksek bina TOKİ binası olmayacak anlayışıyla konut ürettiklerini belirten Turan, Kemalpaşa projenin yatay mimari inşa edileceğini ve yöresel dinamikleri barındıracağını söyledi.

KEMALPAŞA (İzmir), (DHA)

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Kemalpaşa haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Kemalpaşa haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Kemalpaşa'daki TOKİ inşaatları devam ediyor haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı