İZMİR HABERLERİ KEMALPAŞA HABERLERİ

Kemalpaşa'da yaz dönemi kursları başladı

DHA
12.04.2018 - 11:50Son Güncelleme :
DHA

İZMİR'in Kemalpaşa Belediyesi'nin yaz dönemi boyunca sürecek mesleki ve kültürel kurs kayıtları başladı.

Kemalpaşa Belediyesi, yaz dönemi boyunca devam edecek olan kurslar için başvuru almaya başladı. İlk olarak diksiyon, işaret dili, Arapça, bağlama, doğalgaz ve katı yakıt kalorifer ateşçiliği ile lise mezunları için destekleme kursu açan Belediye şimdi ise kültür, sanat, spor ve mesleki alanda 40 dalda kurs açıyor. Kurslarda vatandaşların istekleri ve önceliği göz önünde bulunduruluyor. 15 Temmuz Kültür Merkezi'nde 7'den 70'e bütün vatandaşlara yönelik açılan kurslar ilgi görüyor. Hafta sonu ve hafta içi akşam programlarıyla diksiyon, drama, bağlama, işaret dili, ney, kültür kursları, üniversite hazırlık, okul takviye ve fitness gibi kurslar açan Kemalpaşa Belediyesi, mesleki olarak da aşçılık, pastacılık, dikiş-nakış, halı dokumacılığı başta olmak üzere eğitimin her alanına katkıda bulunmaya devam ediyor.

KURSLARIN TAMAMI ÜCRETSİZ

Kültür, sanat, spor ve mesleki alanda kurs açtıklarını ve kurslarını tamamen ücretsiz olduğunu belirten Belediye Başkanı AK Partili Arif Uğurlu, "Kemalpaşa'da hem eğitime yüzde yüz destek veriyor, hem de imkanlarımız dahilinde vatandaşlarımızın kişisel ve mesleki gelişimlerine katkıda bulunmak için eğitim programları düzenliyoruz" dedi.

Toplumun kültür düzeyini yükseltmek, kişilerin sosyal ve kültürel gelişimini desteklemek, bilgi, beceri kazandırmak, kültürel değerleri korumak, yaşatmak, yaygınlaştırmak amacıyla birçok olanda kurs açtıklarını ifade eden Başkan Uğurlu, "Başta çocuklarımız ve gençlerimiz olmak üzere Kemalpaşalıları ihmal etmemeye özen gösteriyoruz. Vatandaşlarımızın talep ve beklentilerine göre çalışma yaparak, kültürel ve sanatsal aktivitelere de önem veriyoruz" diye konuştu.

KEMALPAŞA (İzmir), (DHA)

FOTOĞRAFLI

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Kemalpaşa haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Kemalpaşa haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Kemalpaşa'da yaz dönemi kursları başladı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı