« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kemal Ulusu'nun talebine ret

Eski Futbol Federasyonu başkanlarından Kemal Ulusu'nun, MHK seçiminin iptal edilmesinin ihtiyati tedbir yoluyla uygulanması ve MHK üyelerinin görevlerinin durdurulması talebiyle açtığı dava reddedildi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

FIFA ve UEFA kurallarına göre, futbolla ilgili ihtilafların federasyonların kendi iç bünyesinde çözülmesi gerektiğini belirten Futbol Federasyonu'nun avukatı İsmail Özersin, 13. Asliye Hukuk Mahkemesi'nin kararının temyiz aşamasında olduğunu ve kesinleşmediğini hatırlatarak, "Bir mahkemenin kararının icra edilmesi ilgili yasalar uyarınca başka bir mahkemeden istenemez. Karar kesinleşmediğinden MHK üyelerinin görevleri de durdurulamaz. Türk futbolunun geleceği söz konusu. Endüstri haline gelen futbolu kaos içine sürüklemeye kimsenin hakkı yok” dedi.
  
Kemal Ulusu ise MHK seçimiyle ilgili ihtilafın giderilmesi için Futbol Federasyonu Başkanı Levent Bıçakçı ve Hukuk Kurulu nezdinde girişimlerde bulunduğunu, ancak sonuç alamaması nedeniyle yargı yoluna başvurmak zorunda kaldığını söyledi.

Yargıç Zeki Deniz, bir mahkeme kararının kesinleşmeden uygulanması için başka bir mahkemeye başvurulamayacağı gerekçesiyle, Ankara 13. Asliye Hukuk Mahkemesi'nin iptal kararının ihtiyati tedbir yoluyla uygulanması talebini reddetti.

Duruşmanın ardından gazetecilere açıklama yapan Futbol Federasyonu'nun avukatı Özersin, mahkemenin verdiği kararla MHK'nın ve kurulu oluşturan üyelerin görevlerinin başında olduğunu söyledi. Özersin, kayyum atanmasıyla ilgili sulh hukuk mahkemesine dava açılması halinde karar verileceğini bildirdi.

Kemal Ulusu da kararı avukatlarıyla birlikte inceledikten sonra gerekli yasal girişimlerde bulunacaklarını söyledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz