Gündem Haberleri

  Kemal Kılıçdaroğlu: Davutoğlu bizi mutlu etti

  Hürriyet Haber
  06.10.2015 - 21:45 | Son Güncelleme:

  Mitinglerini dün Amasya ve Çorum ile sürdüren CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Seçim bildirgemizin ne kadar doğru hazırlandığının en büyük kanıtı, AKP’nin seçim beyannamesidir. Bizim hedeflerimizi, tutarlılığını doğruladığı için Davutoğlu’na teşekkür ediyoruz” dedi. Kılıçdaroğlu uçakta gazetecilerle sohbetinde ve miting alanlarında özetle şunları söyledi:

  BUGÜNE DEK ELEŞTİRİYORLARDI


  Çok net şunu söylemek gerekiyor: CHP’nin hazırladığı ve kamuoyuna sunduğu bildirgesinin ne kadar doğru ve tutarlı hazırlandığının en büyük kanıtı, AKP’nin seçim beyannamesidir. Bizim hedeflerimizi doğruladığı, tutarlılığını doğruladığı için Davutoğlu’na teşekkür ediyoruz. Bugüne kadar eleştiriyorlardı bugün beyannameyle tüm eleştirilerin haksız olduğunu, onlar da kabul ettiler. Demek ki CHP ülkenin sorunlarını en iyi bilen, en sağlıklı ve tutarlı çözümleri üreten partidir. Davutoğlu’nun da AKP’nin de bunu kabul etmesi bizi mutlu etmiştir.
  Acıyı, gözyaşını şantaj olarak koydular. ‘Ya bana 400 milletvekili ver ya da buna katlanacaksın’ dediler. Benim bildiğim kadarıyla, okuduğum kadarıyla, eğitildiğim kadarıyla bu millet şantaja boyun eğmez. Bu millet genlerinde Kuvayı Milliye ruhunu taşıyan millettir. Bu millet birilerinin önünde diz çökmedi, asla çökmeyecektir. ‘Ülke batsın ben başkan olayım’ diyor. Ülke batmayacak sen de olmayacaksın kardeşim, bu kadar basit.


  FUTBOL KULÜBÜ GİBİ PARTİ TUTMAYIN

  Bakın bu seçimlerde tek isteğim var; düşünerek seçime gidin, davulla zurnayla değil. Futbol kulübü gibi parti tutmaktan vazgeçelim. Yeter deyin artık yeter. Milletin burasına gelmiş, nefes alamıyor millet.
  Ülkeyi yönetecek kişinin bağımsız iradesi olması lazım. Yani özeti şudur; Davutoğlu Saray için çalışır, Kılıçdaroğlu halk için çalışır.


  VALLAHİ BENİM GÜNAHIM YOK


  7 Haziran’da millet sandığa gitti; ‘Diktatörlüğe izin vermiyorum. Oturup konuşun uzlaşın ve ülkeyi adam gibi yönetin’ dedi. Biz üstümüze düşeni yaptık. Vallahi benim günahım yok. Davutoğlu hükümeti kuramadı. Normalde anayasaya, teammüllere, geleneklerimize göre hükümeti kurma görevinin bize verilmesi lazımdı. Ama verilmedi. Sandılar ki biz onlar gibi meydan meydan dolaşıp mağdur edebiyatı yapacağız. Yapmayacağız, biz yetkimizi Saray’dan değil halktan alacağız. Sizden yetki istiyorum. Bu seçimler, normal seçim değil. Bu seçimlerde ya demokrasiyi, özgürlüğü isteyeceğiz ya da bir dikta yönetimi isteyeceğiz. Gazeteciler dövülüyorlar, bir gazete iktidar partisinin milletvekilinin öncülüğünde basılıyor, camı çerçevesi kırılıyor. Dünyaya nasıl anlatacağız ‘Türkiye’de demokrasi var’ diye?”


  RUSYA YORUMU: Arka plan felaket olur


  RUSYA’nın kendine göre Suriye’de bulunma amacı var. AB’nin veya NATO’nun amacı var. İran’ın ve Türkiye’nin Suriye’deki amaçları var. Dünyaya sunulan amaç, ‘Suriye’de barışı sağlayacağız, terörü sonlandıracağız. Esad’lı ya da Esad’sız bir geçiş sağlayacağız.’ Bu amaç, arka plandaki amaçla büyük ölçüde çelişiyor. Arka plandaki amaçlar ön plana çıkarsa, dünyanın beklemediği ya da istemediği bir çatışma süreci olabilir. Bu, Ortadoğu ve dünya için de felaket olur. Ortadoğu bir güçler savaşına ortam hazırlayan bölge olma yolunda ilerlememeli.

  Kemal Kılıçdaroğlu: Davutoğlu bizi mutlu etti

  Eşinizi sandığa götürün

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu seçim mitingi için gittiği Amasya’da Aydınca ve Uygur köylerini ziyaret edip kadınlarla birlikte fotoğraf çektirdi. Kılıçdaroğlu kadınlara “Bu seçimde umudum sizde. Alın eşinizi doğrudan sandığa götürün” dedi.

  Etiketler: seçim 2015

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı