Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kemal, CHP'yi iktidara taşır, en az yüzde 40 oy alır’

  Ferit DEMİR/TUNCELİ / DHA
  17 Mayıs 2010 - 19:10Son Güncelleme : 17 Mayıs 2010 - 20:20

  CHP Genel Başkanlığı'na adaylığını açıklayan Kemal Kılıçdaroğlu'nun Tunceli'de oturan emekli öğretmen ağabeyi 63 yaşındaki Yusuf Ziya Kılıçdaroğlu, “Kardeşim CHP'yi iktidara taşır. Olası bir seçimde en az yüzde 40 oy alır” dedi.
  Tunceli'de oturan 4 çocuk babası emekli öğretmen Yusuf Ziya Kılıçdaroğlu, kardeşiyle en son bir gün önce konuştuğunu ve aday olup olmadığını Kemal Kılıçdaroğlu'na sorduğunu, kardeşinin de kendisine, “Partililer isterse aday olurum” dediğini aktardı. Yusuf Ziya Kılıçdaroğlu, kardeşi Kemal Kılıçdaroğlu'nun politikaya girdiği zaman ülkesine yararlı bir politikacı olacağını bildiğini belirterek, “Kemal politikaya girdiği zaman ülkemiz için memleketimiz için sevinmiştik hepimiz. Kemal kardeşimdir diye demiyorum, gerçekten kendisi çok başarılı bir insandır. Böyle başarılı insanların toplumuna hizmet etmesinde fayda görüyoruz ve gururlanıyoruz” dedi.


  CHP'Yİ İKTİDARA TAŞIYACAKTIR

  Ağabey Kılıçdaroğlu, Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP genel başkanlığına aday olması ile ilgili şunları söyledi: “Ben bir seçmen, bir vatandaş olarak öncelikle Kemal'in parti içindeki tutumu duruşu ve davranışları ile başarılarından dolayı her zaman takdir ediyorum. Ayrıca bir kardeşi olarak da gurur duyuyorum ve seviniyorum. Sayın Deniz Baykal’ın ayrılmasından sonra yerinin doldurulması çok önemlidir. Partimiz için ve memleketimiz için partiyi iktidara taşıyabilecek kişilerin parti içinde var olması gurur vericidir. Kardeşim Kemal'in de bu göre en güzel, en başarılı bir şekilde yerine getireceğine inanıyorum ve güveniyorum. Bu konuda çok gurur duyuyorum. Kemal şu an CHP’yi iktidara taşıyabilecek konumdadır. Ülkemizin geleceği çok güzel olacak. Yeni insanlarla yeni kadrolarla harekete geçmek ve partiye yeni insanları kazandırmak çok önemlidir. Kardeşim kesinlikle CHP’yi en iyi yere taşıyacaktır. Bütün Türkiye buna şahit olacaktır.”
  Uzun bir süreden beri Kemal Kılıçdaroğlu ile yüz yüze görüşmediğini aktaran Yusuf Ziya Kılıçdaroğlu, “En son yaklaşık bir yıl önce annemin vefatı nedeniyle buraya gelmişti. Vefat sonrası tekrar memlekete geldi. Birlikte annemizin mezarını ziyarete gittik. Ancak telefonla çok sık konuşuruz, bende ararım o da, hiç ihmal etmez hep bizi arar sorar. En son dün akşam kendisiyle telefonda konuştum, bende herkesin merak ettiği soruyu sordum. Aday olacak mısın dedim. Bana şunu söyledi. Şu an bir şey diyemem, kararı arkadaşlarımızla partinin yetkili kişileriyle konuşup danışıp hep birlikte elbirliğiyle partililerle birlikte karar verilirse aday olabileceğini söyledi” diye konuştu.

  AİLEDEN CHP'LİYİZ

  5'i erkek 2'si kız 7 kardeş olduklarını anlatan ağabey Kılıçdaroğlu, ailenin üniversite okuyan tek bireyinin CHP Genel Başkan adayı Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu anlattı. Kendisinin de açık öğretim fakültesini bitirdiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, her zaman devlete hizmet etmeye çalıştıklarını dile getirdi. Gençlik yıllarında politika ile ilgilenmediklerini aktaran ağabey Kılıçdaroğlu, babalarının da CHP’li olduğunu ve aileden CHP’li olduklarını kaydetti.

  HER ŞEYİ AÇIKTIR

  Ağabey Kılıçdaroğlu, kardeşi Kemal Kılıçdaroğlu’nun Tunceli’ye geldiğinde genelde yöresel yemekleri tercih ettiğini belirterek, şunları söyledi:
  “Kemal, buralara geldiğinde küçüklüğümüzde annemizin bizlere pişirdiği yöresel yemekleri yemeyi tercih eder. Hep birlikte yöresel yemekler yapar yeriz. Toplum Kemal'in bütün özelliklerini biliyor. Ben başka bir şey anlatmam, gizli hiçbir şeyi yok zaten, her şeyi açık yapar. Çok çalışkandır, çok okur, aile içinde en iyimiz, en çok okuyan, bilen odur. Hepimizden ilerdedir o anlamda. Tabi ki gönül arzu eder ki Kemal’in karşısına aday çıksa da Kemal kazansın derim. Ama bu sonuçta bir siyasi parti. Başka adaylar da çıkabilir, demokratik bir yarışı kim kazanırsa saygı duyarız. Kardeşim politikada çok başarılı ve bu yarışta da yüzünün akıyla çıkar ve partiyi de çok iyi bir yere getirir, buna inancım tamdır. Şu anda çevremdeki insanlar benimle görüşen herkes Kemal’in başarılı olacağını söylüyor ve başaracağına inanıyorlar. Bütün Tunceliler Kemal'in CHP genel başkanı olmasını istiyorlar.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı