« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kelle avcılarının hedefi oldum

Galatasaray Yönetim Kurulu üyeliğinden ayrılan Ahmet Dedehayır, Radyospor’da Özgür Sancar’la Haber Özel Programı’nda yaptığı açıklamada “Beni, kasten, basketbol şubesinden sorumlu olarak gösterdiler; oysa ben bayan basketbol şubesinden sorumluydum.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Neden eleştiri oklarının hedefi oldum bilmiyorum, ama herhalde kelle avcıları daha fazla kelle istiyorlar. Yiğit Şardan’ın ve erkek basketbol takımındaki idari ve teknik yetkililerin istifası yetmedi anladığım kadarıyla… Ben de istifa ettim. Bakalım bundan sonra yeni ne bulacaklar” dedi.

İşte Dedehayır’ın sözleri:

GALATASARAY ÜZERİNDEN SİYASET YAPMALARINI ENGELLEDİM

İstifa yazımda Cemal Nalga olayıyla hiçbir ilgim ve sorumluluğum olmadığını bildirdim; çünkü ben bayan basketbol şubesinden sorumlu yönetim kurulu üyesiyim. Dolayısıyla Cemal Nalga olayıyla hiçbir alâkam yok; ama söz konusu Galatasaray olunca, insanların benim üzerimden kulübümüze zarar vermelerini ve Galatasaray üzerinden siyaset yapmalarını engellemek amacıyla istifa kararı aldım.

KAVGA İDDİASIYLA İLGİLİ YORUM YOK

Olağanüstü yönetim kurulu toplantısı yumruk yumruğa kavga ettiğimiz iddialarıyla ilgili konuşmak istemiyorum. Eski başkanımız Mehmet Cansun’un, Galatasaray içeriden ve dışarıdan sabote edildi açıklamasıyla neyi kastetti bilemiyorum, eski başkanlarımıza saygıda kusur olmaz.

VERİLEN CEZALAR ÇOK AĞIR, HAKSIZ HUKUK SİSTEMİ SORGULANMALI

Disiplin Kurulu’nun verdiği ceza çok ağır, kabul edilebilir değil, haksız bir ceza…

Öncelikle Cemal Nalga, Tufan ve sayın Yiğit Şardan’ın cezaları değişmezse, o zaman hukuk sistemini yeniden gözden geçirmek gerekiyor.

CEZALARIN BU KADAR AĞIR OLACAĞINI BEKLEMİYORDUK

Galatasaray, fiilen küme düşürüldü; cezalar değiştirilmezse Galatasaray’ın kümede kalma ihtimali yok. Bu cezalar bizim için kesinlikle bir sürpriz oldu. Bu kadar ağır bir cezayı beklemiyorduk.

Ben Galatasaray’ın bir neferiyim, kulübüme hizmet etmek için illaki yönetim kurulu üyesi olmak gerekmiyor. Ne görev verilirse yaparım.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler