« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kelle avcıları kelle istiyordu

Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu üyeliği ve bayan basketbol şubesi sorumluluğundan dün istifa eden Ahmet Dedehayır, neden eleştiri oklarına hedefi olduğunu bilmediğini kaydederek, 'Herhalde kelle avcıları daha fazla kelle istiyorlardı' dedi.

A.A
SON GÜNCELLEME

Radyospor'a konuşan Dedehayır, kendisini kasten basketbol şubesinden  sorumlu olarak gösterdiklerini iddia ederek, “Oysa ben bayan basketbol  şubesinden sorumluydum. Neden eleştiri oklarının hedefi oldum, bilmiyorum. Ama  herhalde kelle avcıları daha fazla kelle istiyorlar. Yiğit Şardan'ın ve erkek  basketbol takımındaki idari ve teknik yetkililerin istifası yetmedi anladığım  kadarıyla. Ben de istifa ettim. Bakalım bundan sonra yeni ne bulacaklar” diye  konuştu.

Dedehayır, Basketbol Federasyonu Disiplin Kurulu'nun verdiği cezaların  çok ağır ve kabul edilebilir olmadığını öne sürerek, “Haksız bir ceza. Öncelikle  Cemal Nalga, Tufan ve Sayın Yiğit Şardan'ın cezaları değişmezse, o zaman hukuk  sistemini yeniden gözden geçirmek gerekiyor. Galatasaray, fiilen küme düşürüldü.  Cezalar değiştirilmezse Galatasaray'ın kümede kalma ihtimali yok. Bu cezalar  bizim için kesinlikle bir sürpriz oldu. Bu kadar ağır bir cezayı beklemiyorduk”  ifadelerini kullandı.

Galatasaray'ın bir neferi olduğunu anlatan Ahmet Dedehayır, “Kulübüme  hizmet etmek için illaki yönetim kurulu üyesi olmak gerekmiyor. Ne görev  verilirse yaparım” diyerek sözlerini tamamladı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz