Kelkit Havzası Kalkınma Birliği Toplantısı, Tokat'ta yapıldı

A.A
04 Şubat 2006 - 16:32Son Güncelleme : 04 Şubat 2006 - 16:32

Kelkit Havzası Kalkınma Birliği Toplantısı, Tokat'ın Reşadiye İlçesi'nde yapıldı.

Reşadiye Termal Otel'de düzenlenen toplantıda konuşan Tokat Valisi Erdoğan Gürbüz, Kelkit Vadisi'nde yer alan il ve ilçelerin kalkınması, gelişmesi ve büyümesi için bir değişim olması gerektiğine dikkat çekerek, “Binlerce yıl görünümü ve birikimiyle ayakta olan bu yerleşim yerlerinde el ele vererek, bu havzanın gelişmesi için her türlü çabayı sarfetmeliyiz” dedi.

Havzanın sorunlarının görüşüldüğü toplantıya, Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Zehra Seyfikli, Reşadiye Kaymakamı Ferhat Kurtoğlu, Şebinkarahisar Kaymakamı Aziz Mercan ile birliğin ekonomist ve turizm danışmanları da katıldı.

Toplantı sonunda, 2002 yılında Prof. Dr. Mümtaz Turgut Toptaş tarafından temeli atılan Reşadiye Meslek Yüksek Okulu'nun inşaatı ile ilgili soru üzerine, GOP Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyfikli, şöyle dedi:

“Şu an bütçemizde orayı yapacak para yok, para verilmediği için de biz orayı yapamıyoruz. Tokatlı, Reşadiyeli işadamları bize destek olursa hemen başlar yaparız. Bu konuda işadamlarımızdan destek bekliyoruz.

Eğitime Destek Kampanyası çerçevesinde Reşadiye'den yardım yapan işadamlarımızı biliyoruz. Bunlar bize destek olsunlar yaptırdıkları okula kendi isimlerini verelim.”
Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı