Gündem Haberleri

  Kelkit Çayı'na uçan otomobilde 5 ölü

  Yüksel MENEKŞE- Mustafa TURAPOĞLU/ TOKAT, (DHA)
  01.08.2009 - 09:07 | Son Güncelleme:

  TOKAT'ın Reşadiye İlçesi yakınlarında Kelkit Çayı'na uçan otomobilde 1'i çocuk 5 kişinin öldüğü bildirildi. 2 önce de yine aynı yerde 5 kiş daha yaşamını yitirmişti. Kelkit Çayı, 2 günde 10 kişiye mezar oldu.

  2 GÜN ÖNCE DE 5 KİŞİYE MEZAR OLMUŞTU

  KAZA YERİNDEN FOTOĞRAFLAR

  D-100 Karayolu'ndaki kamyon şoförleri Reşadiye İlçesi'ne 10 kilometre uzaklıkta dün akşam yoldan çaya doğru inen fren izleri görünce bir aracın çaya uçmuş olabileceğini bildirdi. Sivil Savunma ekiplerince yapılan aramalarda 500 metre uzaklıkta çalılıklara takılmış 1 kadın cesedi bulundu. Havanın kararması nedeni ile ara verilen aramalar bu sabah hızlandırıldı. Bulunan cesetle ilgili yapılan araştırmalar ve gelen ihbarlar dogrultusunda İstanbul'dan Gümüşhane'nin Şiran İlçesi'ndeki düğüne giden 35 yaşındaki Fikri Tosun, eşi 35 yaşındaki Gönül Tosun, çocukları 4 yaşındaki Müjdat Tosun ile 33 yaşındaki Yusuf Tosun ve 30 yaşındaki Ersoy Tosun'un içinde olduğu otomobilin sulara gömüldügü belirlendi. Su üzerinde bulunan cesedin ise Gönül Tosun'a ait olduğu saptandı. Araçtaki diğer kişilerin de öldüğü tahmin ediliyor. Su seviyesinin yüksekliği nedeni ile henüz diger cesetlere ulaşılamazken, çayı besleyen Sivas'ın Suşehri İlçesi'ndeki Kılıçkaya Barajı'nın kapakları kapatıldı. Su seviyesinin düşmesi ardından henüz gözükmeyen otomobile ulaşılarak cesetlerin çıkarılmasına çalışıldığı açıklandı. Bulunan ceset, Reşadiye Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Kelkit Çayı'nda uçtuğu sanılan otomobilin 1 kilometrelik alanda bulunmasına çalışılıyor.

  UMUTSUZ BEKLEYİŞ

  İstanbul'dan, Gümüşhane'ye amca çocukları Ersin Tosun'un düğüne katılmak için giderken Reşadiye İlçesi'ndeki Kelkit Çayı'na uçarak suda kaybolan 34 DMA 81 plakalı otomobil henüz bulunamadı. Araçta bulunan ve kaza sonrası Kelkit Çayı kıyısında ağaçlara takılı olarak bulunan Gönül Tosun’un dışındaki 4 kişi ve aracı arama çalışmaları, su debisinin fazla olması nedeniyle başlatılamadı.

  Kelkit Çayı kıyısında hazır bulunan ekipler, su seviyesinin düşmesini beklerken, Samsun ve Sivas'tan takviye Sivil Savunma ekiplerinin yola çıktığı belirtildi. Kazanın meydana geldiği bölgenin yaklaşık 1.5 kilometre aşağısında, kaza yapan araca ait olan tampon ve sırt çantası bulundu. İlçeye gelen Tosun ailesinin yakınları, Kelkit Çayı kenarında gözyaşları içerisinde umutsuz beklemeye başladı. Araçta bulunan Yusuf Tosun'un Mardin'in Kızıltepe İlçesi'nde kısa dönem askerlik yaptığı, Gümüşhane'deki düğüne gitmek için birliğinden izin aldığı belirlendi.

  Kaza yerine gelen Tokat Vali Vekili Şükrü Çakır, dalgıçlardan bilgi aldı. Vali Çakır, sürücülerin uzun yolun rehavetine kapıldığını belirterek, “Bölge virajlı yollara sahip. Bu da kaza riskini çoğaltıyor. Belirli yerlere bariyer yapım çalışmaları başlatacağız” dedi. Vali Çakır, Tosun ailesinin yakınlarına ‘başsağlığı' ve sabır diledi. Yakınlarından bazıları, yolda iken yaptıkları telefon görüşmeleri esnasında otomobili, cesedi bulunan Gönül Tosun'un kullandığını söyledi. Çayın debisinin düşmesinin akşam saatlerini bulabileceği bildirildi. Araçta bulunan ve öldüğü sanılan Ersoy Tosun'un ise damat Ersin Tosun'un ağabeyi olduğu bildirildi.

  DÜĞÜN İÇİN ASKERDEN İZİN ALMIŞTI

  İstanbul'dan, Gümüşhane'ye amca çocukları Ersin Tosun'un düğüne katılmak için giderken Reşadiye ilçesinde Kelkit Çayına uçarak sularda kaybolan ve plakası 34 DMA 81 olarak belirlenen otomobil henüz bulunamadı. Araçta bulunan ve kaza sonrası Kelkit Çayı kıyısında ağaçlara takılı olarak bulunan Gönül Tosun'un dışındaki 4 kişi ve aracı arama çalışmaları, su debisinin fazla olması nedeniyle başlatılamadı. Kelkit Çayı kıyısında hazır bulunan ekipler, su seviyesinin düşmesini beklerken, Samsun ve Sivas'tan takviye Sivil Savunma ekiplerinin yola çıktığı belirtildi. Kazanın meydana geldiği bölgenin yaklaşık 1.5 kilometre aşağısında, kaza yapan araca ait olan tampon ve bir sırt çantası bulundu. İlçeye gelen Tosun ailesinin yakınları, Kelkit Çayı kenarında gözyaşları içerisinde umutsuz bekleyişlerini sürdürüyor. Araçta bulunan Yusuf Tosun'un Mardin Kızıltepe'de kısa dönem askerlik yaptığı, Gümüşhane'deki düğüne gitmek için birliğinden izin aldığı belirlendi. İncelemelerde bulunmak için kaza yerine gelen Tokat Vali Vekili Şükrü Çakır, dalgıçlardan bilgi aldı. Bölgede meydana gelen kazaları değerlendiren Çakır,"Vatandaşlar uzun yolun rehavetine kapılıyor, bölge virajlı yollara sahip. Bu da kaza riskini çoğaltıyor. Belirli yerlere bariyer yapım çalışmaları başlatacağız." dedi. Çakır, Tosun ailesinin yakınlarına başsağlığı ve sabır diledi. Yakınlarından bazıları, yolda iken yaptıkları telefon görüşmeleri esnasında otomobili, cesedi bulunan Gönül Tosun'un kullandığını söylediler. Çayın debisinin düşmesinin akşam saatlerini bulabileceği bildirildi. Araçta bulunan ve öldüğü sanılan Ersoy Tosun'un ise damat Ersin Tosun'un ağabeyi olduğu öğrenildi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı