Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  Kelkit Aydın Doğan Meslek Yüksekokulu’nda 12’nci mezuniyet coşkusu

  DHA- Muhammet KAÇAR-Fatih TURAN
  25.05.2017 - 16:05 | Son Güncelleme:

  Gümüşhane Üniversitesi Kelkit Aydın Doğan Meslek Yüksekokulu’nun öğrencileri mezuniyet heyecanı yaşadı. Yüksekokuldan mezun olan 204 öğrenci ile aynı kampustaki Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nu bitiren 99 öğrenci için okul bahçesinde tören düzenlendi.

  Kelkit Aydın Doğan Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin mezuniyet törenine Kelkit Kaymakamı Naif Yavuz, İlçe Belediye Başkanı Ünal Yılmaz, Köse Kaymakam’ı Mustafa Duru, Gümüşhane Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Bahri Bayram, Kelkit Aydın Doğan Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Nuri Baltacı, Aydın Doğan Vakfı Yürütme Kurulu Başkanı ve Genel Müdür Candan Fetvacı, Doğan Holding mimarı Zeynep Doğan ile öğretim üyeleri, öğrenciler ve aileleri katıldı. Aydın Doğan Meslek Yüksekokulu dönem birincisi Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Bölümü öğrencisi Edanur Şen, kendisini hüzünlendiren ve bir o kadarda sevindiren bir anı yaşadığını söyledi. Hiç bir zaman okul birincisi olmak için çalışmadığını, öğrenmek ve kendini geliştirme adına fedakarlıkta bulunarak çaba sarf ettiğini anlatan Şen, kendisine destek olan ailesi, hocaları, okul yönetimi ve kuruluşundan bu yana maddi ve manevi desteğini esirgemeyen Aydın Doğan Vakfı’na teşekkür etti.

  “NE İŞ YAPARSANIZ YAPIN EN İYİSİNİ YAPMAYA ÇALIŞIN”

  Törende konuşan Kelkit Aydın Doğan Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Nuri Baltacı, mezunlara “Sizler devletin ve milletin geleceği olan gençlersiniz” diye seslenerek, “Bundan sonraki hayatta hem liyakat hem de ahlakla anılan ve geleceğe daha ümitle bakmamıza sebep olacak gençlersiniz. Ahlaklı ve bilgili gençler olarak bu topraklardaki en güçlü teminatımızsınız. Yaptığınız işi aşkla, şevkle yapın. Ne iş yaparsanız en iyisini yapmaya çalışın” diye konuştu. Doç. Dr. Nuri Baltacı, eğitime büyük katkı veren Aydın Doğan Vakfı’na teşekkür etti.

  CANDAN FETVACI: AYDIN DOĞAN VAKFI’NIN EN BÜYÜK ÇALIŞMA ALANI EĞİTİM

  Törende konuşan Aydın Doğan Vakfı Yürütme Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Candan Fetvacı da, Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan’ın selamını getirdiğini belirterek başladığı konuşmasına, Aydın Doğan Vakfı’nın 21 yıldır eğitim için çalıştığını hatırlattı. Fetvacı, “Kurucumuz ve Onursal Başkanımız Aydın Doğan, ’Evrensel boyutta gelişmişliğe, demokrasiye ve barışa ulaşmanın tek yolu eğitim’ diye çıkmış ve o günden bu yana bizim en büyük çalışma alanımız eğitim olmuştur. Doğan Grubu ve Doğan Ailesi’nin yakın ilgisi ve desteğiyle Aydın Doğan Vakfı amaca yönelik giderlerinin büyük çoğunluğunu eğitim alanında harcamakta. İnanıyor ki demokrasimiz iyi eğitimli bireylerle gelişecek, çalışkanlığımız, birbirimize olan sevgi ve saygımızla ülkemiz çağdaş ve örnek bir ülke olacak” dedi. Vakıf olarak bugüne kadar bir milyondan fazla kişiye ulaştıklarını ve yollarının çok uzun olduğuna dikkat çeken Fetvacı, şöyle devam etti:

  “Ancak tüm dünyada sorunlar tek bir kurumun çalışmasıyla çözebileceği boyutu çoktan aştı. Birlikte ve çok çalışarak, enerjimizi verimli kullanarak çarpan etkisi yaratan başarılar elde etmek zorundayız. Ülkemizin eğitim kalitesinin gelişmesi için tüm kurumların devlet, sivil toplum, özel sektör, öğrenciler, bireyler, aileler hep birlikte birbirimize destek olarak çalışmak zorundayız. Birbirimizin çalışmalarını tamamlayıcı olmalıyız. Bugün Türkiye G20’de ise ekonomisiyle büyüklüğü ile eğitim alanında dünyanın en büyük, en başarılı 20 ülkesi arasında olmayı hedeflemeli. Ancak nitelikli insan gücüyle dünyada başarılı olacağız, yarınlarımızı garanti altına alacağız. Tüm okullarımızda ve bu okulumuzda yeteneklerinizi ve yaratıcılığınızı geliştirmek için kaliteli eğitim olanakları almanız için uğraşıyoruz. Amacımız vizyonunuzu açmak, sizlerin etik değerlere saygılı, yarının çağdaş liderleri olarak yetişmesine katkıda bulunmak. Sizler bu olanakları en iyi şekilde değerlendirdiniz ve bugün mezun oluyorsunuz. Sizi, üniversitenizi ve bugüne ulaşmanızda size destek olan ailelerinizi yürekten kutluyorum.”

  “HİÇBİR ZAMAN KALİTEDEN ÖDÜN VERMEYİN”

  Rekabetin her gün arttığı dünya liginde söz sahibi olmak için yapılanı daha iyi yapmak, ilgilenilen konularda uzmanlaşmak ve fark yaratmanın zorunlu hale geldiğini ifade eden Fetvacı sözlerini şöyle tamamladı:

  “Bu noktada eğitim kurumlarının kalitesi, uzmanı ve tecrübesi de sizlere destek oluyor, belirleyici rol oynuyor. Sağlam bir akademik kadro ve titizlikle oluşturulmuş ders programlarıyla öğrenim veren kuruluşlar başarıyı yakalıyor, öne çıkıyor. Gümüşhane Üniversitesi başarılı oldukça sizler de diplomalarınızla daha da fazla gurur duyacaksınız. Okulunuzu hiçbir zaman unutmayın. Sizler Gümüşhane Üniversitesi mezunusunuz ve bununla her zaman gurur duymalısınız. Okulunuza her zaman yardımcı olmak, eğitim meşalesini ömür boyu taşımak zorundasınız. Şanslı öğrencilersiniz. Gümüşhane Üniversitesi Kelkit Aydın Doğan Meslek Yüksekokulu alanında en başarılı okullardan biri. Başarısının önemli bir nedeni de vakıf ve üniversite başta olmak üzere tüm paydaşların sizlere iyi olanaklar sunmak için özveriyle çalışması. Diploma almak eğitim bittiği anlamına gelmiyor. Her yaşta ve fırsatta kendinizi yenilemeli, yeni şeyler öğrenmeli, yenilikleri takip etmelisiniz. Okulunuzu, öğretim üyelerinizi ve bu güzel günlerinizi hep hatırlayın. Birbirinize olan sevgi ve dostlukları mutlaka sürdürün. Etrafınızı aydınlatan insanlar olun. Eğitim seferberliğini sürdürün. Hiçbir zaman kaliteden ödün vermeyin.”

  REKTÖR VEKİLİ: YAŞANAN HEYECANA ÖN AYAK OLAN AYDIN DOĞAN’A TEŞEKKÜR EDİYORUM

  Gümüşhane Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Bahri Bayram da, sözlerine bugün yaşanan heyecana ön ayak olan Aydın Doğan’a teşekkür ederek başladı. Meslek Yüksek Okulu Kompleksi’nin Aydın Doğan tarafından yaptırılarak üniversiteye devredildiğini hatırlatan Prof. Dr. Bahri Bayram, “Yüksekokulumuzun gelişmesi, çeşitli ihtiyaçlarının karşılanması noktasında ilgi ve desteklerini esirgemeyen Aydın Doğan Vakfı Yürütme Kurulu Başkanı Candan Fetvacı’ya teşekkür ediyorum” dedi. Kelkit Belediye Başkanı Ünal Yılmaz da, “Aydın Doğan’a yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum. Bu almış olduğumuz selamın karşılığında kendisiyle istişare ediyoruz. İcra Kurulu Başkanımız aracılığıyla bu hizmetlerin devamının kendisinden istiyoruz” diye konuştu.

  Kelkit Aydın Doğan Meslek Yüksekokulu Tiyatro ve Sanat Kulübü’nün müzik dinletisi sunduğu törende Gümüşhane Üniversitesi halkoyunları ekibi gösteri yaptı. Daha sonra okulun en başarılı 3ÿöğrencisiÿMuhasebe ve Vergi Uygulamaları Bölümü’nden Edanur Şen ile Büşra Özdemir ile Ulaştırma ve Havacılık Bölümü’nden Murat Arslan’a diz üstü bilgisayar, bölüm birincilerine ve ikincilerine tablet, üçüncülere kol saati, tüm öğrencilere de kalem takımı armağan edildi.

  Törenin sonunda, okul önünde toplanan öğrenciler 10’uncu Yıl Marşı eşliğinde keplerini havaya attı. 12’nci yıl mezunları, daha sonra vakıf yöneticileri ve öğretmenleriyle hatıra fotoğrafı çektirdi. Tören, okul önünde oynanan oyunlarla sona erdi. 

   

   

   

  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı