« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kelimeler yeterli değil

Fenerbahçe 2010-2011 sezonunu şampiyon tamamladı. Takımın teknik patronu Aykut Kocaman, zor bir şampiyonluk olduğunu bunun yıllar sonra daha iyi anlaşılacağına vurgu yaptı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İşte Aykut Kocaman'ın açıklamaları:

"Son derece mutluyuz. Çok zor bir işi başardık. İşin ne kadar zor olduğu hemen anlaşılmayabilir ama ilerleyen zamanlarda bu şampiyonluğun değeri çok daha iyi anlaşılacak. En platformda iddialı bir takım. Bütün platformlarda elendikten sonra ikinci yarıda böyle bir başarı hayal etmek çok zordu. Sivas’taki Fenerbahçeliler muazzam bir atmosfer yarattılar. Hakkını teslim etmek lazım. Malatya’dan dönerken taraftardan protesto beklerken bizi çiçeklerle karşılayan taraftar bizi ayağa kaldırdı. Baştan Başkan Aziz Yıldırım ve Ali Yıldırım olmak üzere oyunculara verilen destek başarıya taşıdı bize. Zor bir işi başardık. Su çok değerli şampiyonluktan dolayı hem Fenerbahçelileri hem de tüm futbolcuları kutluyorum. Kelimelerin yeterli olmadığı anlar. Hem şu anki durumum hem de soyunma odasındaki durumum böyle.

Daha evvel de söyledim. Çok mesaj adamı gibi hissetmiyorum kendimi. Aklımdan geçenleri söylemeyi çalışıyorum. Trabzonspor, muazzam bir yarışın ortağıydı. Özellikle ligin ikinci yarısında bu kadar büyük bir depar atarken Trabzonspor’un lige tutunması büyük başarıydı. Onları da tebrik ediyoruz. Çok hak edilmiş bir şampiyonluk bu.

Bugünler duyguların çok yoğun olduğunu günler. Direkt olarak Şampiyonlar Ligi'ne gideceğiz. Fenerbahçe her platformda iddialıdır. Ama işin diğer bir boyutu var ki; biraz daha altınızı doldurarak o kulvarda yürümek benim futbola bakışım. Hoş demeçler vermek yerine yürüdüğün kulvarda başarılı olmak önemli."

 


Bunları da Beğenebilirsiniz