Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kelime yarışı bitiremedi

İtalya’nın Torino kentindeki 20. Kış Olimpiyat Oyunları’nda dün yarışan iki sporcumuz da başarılı olamadı. Kelime Aydın, Kuzey Disiplini Kayak Kros’ta bayanlar 2x7.5 kilometre takip yarışını tamamlayamadı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Erkekler 2x15 km takipte Sabahattin Oglago da 66. oldu. Bayanlar 2x7.5 km takipte altın madalyayı 42:48.7’lik derecesiyle sürpriz yaparak Estonyalı Kristina Smigun kazandı. Çek Katerina Neumannova, 42:50.6’yla gümüş, Rus Evgenia Medvedeva-Abruzova ise 43:03.2’yle bronz madalyayı aldı. 67 sporcunun katıldığı yarışı Kelime gibi, favoriler arasındaki Dünya Kupası lideri Norveçli Marit Bjorgen (mide rahatsızlığı nedeni ile) ve Sırp Branka Kuzeljevc de yarıda bıraktı.

77 sporcunun katıldığı erkekler 2x15 km takipte 11 sporcu mücadeleyi tamamlayamadı. Sabahattin Oglago, 1 saat 28 dakika 3 saniyede finişe ulaşarak yarışmayı sonuncu olarak bitirdi. Rus Eugeni Dementiev 1:17:00.8’le birinci, Norveçli Frode Estil 1:17:01.4’le ikinci, İtalyan Pietro Piller Cottrer, 1:17:01.7’yle üçüncü oldu. Bir sürpriz de erkekler Alp Disiplini’nde yaşandı. Cuma günkü antrenman sonrasında bile favoriler arasında hiç şans tanınmayan Fransız Antoine Deneriaz 1:48.80’le inişte altın madalyayı boynuna geçirdi. Avusturyalı Michael Walchhofer 1:49.52 ile gümüş, İsviçreli Bruno Kernen ise 1:49.82 ile bronz madalyanın sahipleri oldular.

Kwan’ın rüyası kötü bitti

ARTİSTİK
patinajda 5 kez dünya şampiyonluğu kazanan ABD’li Michelle Kwan’ın olimpiyatta altın madalya alma düşü kötü bitti. Olimpiyatta 1998’de gümüş, 2002’de bronz madalya kazanan25 yaşındaki sporcu dünkü antrenman sırasında sakatlandı ve Torino’da yarışamayacak.

Kayakçılara Şahin morali

DEVLET Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Torino yakınlarındaki Sestriere’deki Olimpiyat Köyü’nde bulunan Türk kafilesini ziyaret ederek sporcularımıza moral verdi. Sporcularımızla öğle yemeği de yiyen Şahin, "Sporcularımızın Türkiye’ye umut verecek neticeler almalarını diliyorum. Bunu başarmaları, görevlerini yapmış olmaları demektir. Türkiye olarak, 2011 Universiad Olimpiyat Oyunları’na da talibiz. 2011’deki organizasyon Erzurum’a verilirse, gerek tesisleşme gerekse başarılı sporcu yetiştirme açısından tüm imkanlarımızı seferber edeceğiz" diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz