GeriKelebek Yves Saint Laurent'dan görkemli veda töreni
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yves Saint Laurent'dan görkemli veda töreni

Yves Saint Laurent için dün akşam Paris Georges Pompidou Kültür Merkezinde dev bir veda gösterisi düzenlendi. Tüm dünyada YSL kısaltılmış adıyla tanınan Fransa'nın en ünlü Haut Couture modacılarından Yves Saint Laurent dün akşam birbirinden ünlü mankenlerin katıldığı muhteşem bir defile ile moda dünyasına veda etti.

2000 kişinin özel davetli olduğu gecede, YSL'in 40 yıllık moda geçmişinden örneklerle birlikte, 2002 sonbahar-yaz koleksiyonu için hazırladığı kıyafetler sunuldu. Ünlü stilistin moda dünyasına damgasını vuran kıyafetlerinin de sergilendiği defileyi, 10 bin kişi de Georges Pompidou Kültür Merkezi'nin önüne yerleştirilen iki dev ekrandan izledi.

YSL'in 2002 kıyafetleri arasında, sahra kadınları için hazırladığı smokin veda gecesinin akılda kalacak son imajı oldu. Gecede bir konuşma yapan Yves Saint Laurent, ‘‘Kadınların hizmetine sunduğum sanat yaşamıma son noktayı bu defileyle koyuyorum’’ dedi. YSL'in moda dünyasından ayrılacağı açıklamasından sonra ardı ardına siparişler alan ünlü modaevi, önümüzdeki Haziran ayı sonunda kapılarını kapatacak. Yves Saint Laurent ayrılışı ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şöyle konuştu:

‘‘Moda dünyasına elveda diyorum. Ancak kadınlarla diyalogum bitmeyecek çünkü yaşamım kadınlarla bağlantılı bir aşk hikáyesidir. Arkamda bırakacağım insanları düşününce çok acı çekiyorum. Hepsi benim çocuklarım. Ama hiç belli olmaz, Bayan Channel 71 yaşında yeniden moda dünyasına döndü. Biz de belki bir gün sizi şaşırtabiliriz.’’

Yorumları Göster
Yorumları Gizle