GeriKelebek Yönetmenliği tercih etti
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yönetmenliği tercih etti

Yönetmenliği tercih etti
refid:3380382 ilişkili resim dosyası

Yakışıklı aktör George Clooney, Hello dergisinde yayınlanan son röportajında oyunculuktan çok, yönetmenliği sevdiğini açıkladı. Clooney, ‘Tablo olmaktansa ressam olmayı tercih ederim’ dedi.

Herkesin olduğu gibi aktör George Clooney’nin de bir yaşam felsefesi var. Onunki, çalışmak ve kafa dengi sadık dostlarla eğlenip, yorgunluk atmak! Ancak usta aktör bu yıl hayatına yeni bir yön çizmeye karar verdi. Artık kamera karşısında sağladığı başarıyı, kamera arkasında sürdürecek. Ne de olsa ‘Good Night and Good Luck’ isimli ilk filmindeki yönetmenliği olumlu eleştiriler aldı. Hatta Venedik Film Festivali’nde ödülü kılpayı kaçırdı.

GEÇ ŞÖHRET OLDU

George Clooney çocukken hep sıkı bir beysbol oyuncusu olmayı düşlemişti. Sinema oyunculuğuna yönelmesinde ise ünlü aktör Jose Ferrer’in oğlu Miguel Ferrer önemli rol oynadı. Bir de ünlü şarkıcı Rosemary Clooney, sevgili yeğenini etkiledi. Aktörün babası Nick Clooney, radyo spikeriydi. Annesi Nina ise güzellik kraliçesi olmuştu. Aktörün annesiyle babası, Cincinnati’de bir yerel televizyonda çalışıyordu. Bu koşullar altında George Clooney’nin de gösteri dünyasına transferi hiç de zor olmadı. Ama şöhrete ulaşması yıllar sürdü. Ancak 33 yaşına geldiği zaman başrolde oynayabildi. Clooney, bu duruma kızmıyor. Tam tersine, şöhreti geç yakalamasının isabetli olduğunu söylüyor. İlk gençlik yıllarında şöhrete ulaşanların sabun köpüğü gibi ortadan kayboldukları kanısında.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle