GeriKelebek Yönetim stilleri: Ateş Elementi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yönetim stilleri: Ateş Elementi

Astrolojideki dört element ateş, toprak, hava ve sudur. Şirket yöneticilerinin doğum haritalarına baktığımızda, onların yönetim stillerinin de gökyüzünden etkilendiğini görüyoruz

Ateş elementi yani Koç, Aslan ve Yay yönetici olarak vizyoner, kendine güvenli, liderlik özellikleri kuvvetli burçlar. Eğer haritalarında toprak elementi azsa, kolları sıvayıp operasyona girmezler. Uygulamada ekip desteğine ihtiyaç duyarlar. Çok hızlı yükselirler. Talimat almayı pek sevmezler.

* Koç: Rekabetçi, mücadeleci tarafıyla rakipleri alt etmeyi başarmak en büyük amacı. En büyük riskleri tek başına alabilir. İş hayatında da en cesur burç Koç’tur. Hızlı hareket etmeyi sevdiğinden, fizibilite, planlama gibi konulara zaman ayırmaya yanaşmaz. Ekibi, onun aldığı kararların arkasından koşarak gerekli işlemleri yerine getirmek durumundadır. Ortaklıklarda baskın taraf olmayı tercih eder. Kendisine uyum göstermekte becerikli Terazi burcu ile uzun dönemli ortaklık kurabilir. Yeni kurulacak şirketlerin ilk yıllarını çok iyi şekilde yönetebilirler.

* Aslan: İş hayatını oyun olarak gördüklerinden, strateji geliştirmede üstlerine yoktur. Yeni ürün ve hizmetler ortaya koyabilirler. Pazarda rekabet üstünlüğü sağlayacak farklı ve yaratıcı uygulamalar keşfetmeyi ve eğlenmeyi iyi bilirler. Spekülatif kararları rahatlıkla alırlar. Aslan burcu yöneticilere belli bir alan tanımak, küçük veya büyük krallıklar oluşturmalarına izin vermek gerekir. Mevcut pazar koşullarında, süregelen bir şirkette kurulu düzeni çok güzel idare edebilirler.

* Yay: Aynı anda birkaç faaliyet alanının içinde çalışabilme becerileri yüksektir. Yeniliklere, öğrenmeye ve kendilerini geliştirmeye son derece önem verirler. Kriz anlarında bile iyimser bir tarafları vardır. Sürekli olarak belli bir konuya odaklanmaları zordur. Değişkenlik gösteren işlerde başarılı olurlar. Pazar ve ürün değiştiren şirketleri çok iyi yönetirler. Yabancılarla yapılan işlerde, yurtdışı projelerde kendilerini çok iyi ifade ederler. Plan, program ve prosedürlere bağlı kalmayı tercih etmezler. Ekiplerini adil şekilde yönetirler. Haksızlık yapmaz ve yaptırmazlar.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle