GeriKelebek Yeşilçam filmi gibi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yeşilçam filmi gibi

Yeşilçam filmi gibi
refid:21275360 ilişkili resim dosyası

Doktorun altı ay ömrü kaldığını söylediği Andy Goode, son günlerini sevdikleriyle vedalaşarak, kızına mektup yazarak geçirdi. Altı ayın sonunda teşhiste hata yapıldığı ve Goode’un önünde uzun bir ömür olduğu ortaya çıktı.

En fazla iki ay dediler

Temmuz ayında 50’nci yaşını kutlayan postane müdürü Andy Goode’ın son iki yılı kabus gibi geçti. Çünkü teninin sararması ve karın bölgesindeki yanma hissi şikâyetiyle gittiği doktorlar ona Mayıs 2010’da pankreas kanseri teşhisi koyup, “En fazla iki ay yaşarsın. Eve git ve ölmeye hazırlan” demişlerdi. İngiltere’nin Chatham kentinde yaşayan Goode denileni yaptı.

O konuşmayı bile yapmıştı

Sonraki yedi ay kendi deyişiyle, “Hakkında verilen ölüm cezası hükmüne” hazırlandı. Sevdiklerine veda mektubu yazdı, vasiyetnamesini hazırladı, eşi Kate’in (47) sigortadan para almasını garanti altına aldı. Kızı Rachel’e (11) yakında babasını kaybedeceğini “dayanılmaz bir acı verse de” dili döndüğünce anlattı.

Safrakesesiymiş

Yedinci ayın sonunda doktorlar, Andy Goode’un pankreasındaki kitlenin ur olmadığını, yanma hissinin safra kanalındaki iltihaplanmadan kaynaklandığını, “uzun ve sağlıklı bir yaşam sürme olasılığının yüksek olduğunu” söylediler. Ama bu habere üzülen Goode o anı “Yüzüme yüzlerce tokat vurulmuş gibi oldum” diye anlatıyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle