GeriKelebek Yeni ay kime, ne getirecek?
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yeni ay kime, ne getirecek?

Yeni ay kime, ne getirecek?
refid:21408543 ilişkili resim dosyası

Burç yorumları yaptığı AstrologyZone sitesi her ay 6 milyon kişi tarafından takip edilen Susan Miller, bu yeteneğini yine astrolog annesinden almış. Fakat kendisi gibi annesi de onun bir gün profesyonel astrolog olacağını öngörememiş. 16 yıl boyunca reklam fotoğrafçılığı yapan Miller’in burç yorumculuğuna geçisi tamamen tesadüf.

Susan Miller, yalnızca astrolojik tahminlerde bulunmakla kalmıyor aynı zamanda ünlülerin burç haritalarını yorumlayarak onlara kişisel danışmanlık yapıyor. Takipçileri arasında Anne Hathaway, Christie Brinkley, Cameron Diaz ve Madonna da var. Kişisel yardım alan ünlülerin dışında, Apple ve Coca-Cola gibi büyük şirketler için de yorumlar yapıyor. Hatta Miller, Apple için yaptığı harita okumasının kariyerinin en doğru çıkan öngörülerinden biri olduğunu söylüyor: “Apple 1990’ların sonunda düşüşe geçmişken, yeniden yükseleceğini gördüm. Steve Jobs, Balık burcuydu ve bu da inanılmaz bir yaratıcılığa sahip olduğunun işaretiydi. Apple şirketiyse Koç burcu, yani değişken ve açık görüşlü bir karaktere sahip. Bunlardan dünyayı değiştirecek yeni bir ürün yaratacaklarını öngördüm ve öyle de yaptılar.”

KOÇ

Sağlık için ideal dönem

Pazartesi günü işyeriyle alakalı projelerde harika bir avantaj yakalayacaksınız. Son teslim tarihi yaklaşmış olsa da, gelişmeleri önceden kestirmek işinize yarayacak. Romantizmin sizin için bu haftaki adı, ‘perşembe’. Eğer yalnızsanız, ilginizi çekecek biriyle tanışabilirsiniz. Cumartesi günkü yeni ay, sağlığınızla ilgili yeni başlangıçlar yapmak için ideal.

BOĞA

Ailede olumlu hava

Hafta başında çocuğunuzla yapacağınız konuşma, tahmininizden çok daha iyi geçecek. Bu konuşma için pazartesiyi seçebilirsiniz. Perşembe günü evinizi farklı farklı tarzlarda dekore edebilirsiniz ama merak etmeyin, yaratıcı fikirleriniz ortaya harika iş çıkartacak. 15 Eylül Cumartesi günkü yeni ay, aşk hayatınızı çok kuvvetli şekilde etkileyecek.

İKİZLER

Perşembe doğa keyfi

13 Eylül arkadaşlarınızla birlikte şehir dışına çıkıp doğanın keyfine varmak için çok iyi bir gün. Şehirden uzaklaşamıyorsanız, günü yaratıcı insanlarla iletişimde geçirmelisiniz. 15 Eylül’de, yani yeni ayda, taşınmaz malların evraklarına göz kulak olun. İki hafta boyunca peşinizi bırakmayacak olan üretkenlik, evle ilgili yeni seçenekler doğurabilir.

YENGEÇ

Kârlı hafta başlıyor

Gelişmeyi sağlayacak kontratlar üzerine hafta başında daha fazla çalışın. Perşembeden itibaren yaratıcı yeteneklerinizi piyasada daha fazla kârlılık için kullanın. Örneğin patronunuza yeni fikrinizi pazarlayabilirsiniz.
15 Eylül Cumartesi günü, kısa bir yolculuk planlayabilirsiniz. Sevdiğinizle vakit geçirebilir, tüm gün çocuklarla oynayabilirsiniz.

ASLAN

Kazanç yolu açık

Hafta başında finansal durumunuzu düzeltmek için alacağınız kararlara güvenin. Çünkü bu dönemde aklınız çok efektif çalışacak. 15 Eylül Cumartesi günkü yeni ay, kazancınızı artırmak için yeni bir kapı açacak. Öncesinde, yani perşembe günü, aklınızı yeni fikirler kurcalayabilir. Bunu daha derinlemesine incelemek için arkadaşlarınızdan destek alabilirsiniz.

BAŞAK

Aşk günü geliyor

Pazartesi günü, aklınıza ne geliyorsa paylaşmaktan çekinmeyin. Çevrenizdekiler fikirlerinizi kabulleniyor olacak. 13 Eylül’de aşk hayatında gelişmeler var. Çok çekici biriyle tanışabilirsiniz ama bu kişi bekâr olmayabilir. Bu yüzden işi yavaştan alıp resmin bütününe bakmaya çalışın. 15 Eylül Cumartesi sizin büyük gününüz! Çünkü yeni ay Başak’ta.

TERAZİ

Eğlenceli dönem

Bu hafta, özellikle pazartesi günü, en iyi fikirleriniz kendinize vakit ayırdığınızda ortaya çıkacak. Çarşamba ya da perşembe günü arkadaşlarınızla bir yemek organize edin. Aslan’daki Venüs, size eğlenceli bir dönem sunacak. 15 Eylül’deki yeni ay, yardımseverliğinizi ortaya çıkartacak. Bir derneğe üye olup gönüllü çalışabilirsiniz.

AKREP

Sürpriz iş fırsatı

Kalabalık bir topluluk önünde konuşmak için seçildiyseniz rahatlayın çünkü çok etkili olacaksınız. Bu perşembe bir iş arkadaşınız vesilesiyle beklenmedik bir iş fırsatıyla karşılaşabilirsiniz.
15 Eylül Cumartesi günkü yeni ayla birlikte pek çok organizasyondan davet alabilirsiniz. Gelecek haftalarda dışarıda olmak için elinizden geleni yapacaksınız.

YAY

Vizyon sahibisiniz

Profesyonel hayattaki statünüzü yükseltecek görüşme bu hafta başında gerçekleşecek. Karşınızdakini konuşma biçiminizle etkileyip ‘vizyon sahibi insan’ imajı çizeceksiniz. Perşembe günü yaratıcılığınız coşacak. Onu hemen, masanızda uzun süredir duran projeye yönlendirin. 15 Eylül Cumartesi günü yeni ay, 2012’in en iyi iş fırsatını sunacak.

OĞLAK

Evinizi yenileyin

Eğer yasal bazı süreçlerin içindeyseniz, beklediğiniz kağıdı alacaksınız. Perşembe günü yeni bir ev kiralayabilir ya da sahip olduğunuz evi satma şansını yakalayabilirsiniz. 15 Eylül Cumartesi’den itibaren yeni ayla birlikte eğitim alanında yeni kararlar alacaksınız. Üniversitede yeni bir dalda eğitim alabilir ya da yabancı bir ülkeye seyahat planlayabilirsiniz.

KOVA

Yeni bir ortaklık

Pazartesi günü Güneş ve Merkür biraraya geliyor. Bu sayede, gerekli finans kaynağını bulacaksınız. 13 Eylül Perşembe günü sürpriz bir iş ortaklığı fırsatı doğabilir. Başak’taki yeni ay, finansal durumunuzu iyileştirmenize yardım edebilir. Yeni bir pozisyon için görüşüyorsanız, gelecek hafta avantajlarını tartışmayı planlayın.

BALIK

Maddi ödül yolda

Hafta başında partnerinizle aklı başında bir görüşme yapacaksınız. Perşembe günü, bir proje hakkındaki olağandışı çözüm ve metotlarınız iyi bir övgü ya da maddi bir ödül getirebilir. 15 Eylül Cumartesi günü Başak’ta olan yeni ay, yakınlaşmalar için uygun. Yeni ay, geçmişte sizi dibe çeken bir kişiye yeniden güvenebileceğinizi gösterir.

12 YILLIK PROGRAMLA ANNESİNDEN ÖĞRENDİ

Miller, astrolojiyle henüz bir çocukken annesi sayesinde tanıştı. O zamanlar, sol bacağında acılı ve bitkinlik yaratan ataklara neden olan doğuştan bir hastalıkla başı dertteydi ve kimi zaman bu hastalık yılda bir ya da iki kez altı haftaya varan sürelerle yatalak hale gelmesine neden oluyordu. Tedavisi sırasında astroloji hakkında okumaya başladı ve annesinin 12 yıla yayılan çalışma programını kendine rehber edindi.
O günleri şöyle anlatıyor: “Annem ben doğmadan önce toplam yedi sene astroloji okudu ve bugün hâlâ çalışmalarını sürdürüyor. Astroloji bilgisi sayesinde hastalığımın ben 14 yaşımdayken doruk noktasına ulaşacağını, fakat sonrasında ondan tamamen kurtulacağımı biliyordu. 14’üncü yaşıma bir ay kala beni hastanelik eden çok ciddi bir atak geçirdim, yani annemin zamanlaması yine doğruydu. 14 yaşımdaydım ve önümde uzun yıllar sürecek bir tedavi vardı, ve ben tedavinin sonucunda tamamen eski halime dönüp dönmeyeceğimi merak ediyordum. Anneme bana astroloji hakkında bildiklerini öğretmesi için yalvardım ama karşı koydu. Bir yandan onunla 12 yıla yayılan bir çalışma sürecine girmemi istiyor bir yandan da programına sadık kalmayacağımdan korkuyordu. Sonunda yumuşadı ve bana astroloji öğretmeye başladı.”

WONDER BOOKS’UN DİREKTÖRÜ PORSCHE KAZANINCA İNANDI

Astrolojiden para kazanabileceğim aklımın ucuna bile gelmezdi. Okulu bitirdikten sonra reklam fotoğrafçılığına başladım. 16 yıl boyunca da bu işi yaptım. Bir gün Cheerios reklamlarını çekiyorduk. Yaptığım işi çok beğendiler. Direktör, “Seni karımla tanıştırmam lazım” dedi. Eşi Jackie, Wonder Books’un yaratıcı direktörü. Tanıştık ve birbirimizi çok sevdik.
Ama Jackie astrolojiye inanan biri değildi. Doğum gününde burç haritasını çıkardım. Ve ona hemen bir piyango bileti almasını ve mart ayında evinden taşınacağını söyledim. İnanmadı tabii. O sırada bir hayır işi için satılan biletlerden almış. Bütün şirket almıştı zaten onlardan. Yılbaşı günü telesekreterinde bir mesaj: “Tebrik ederiz. Büyük ikramiyeyi kazandınız. Artık bir Porsche’niz var.” O hâlâ bunun bir rastlantı olduğunu düşünüyordu. Mart ayında da taşındı. Taşınırken başucu çekmesinde ona hediye ettiğim burç haritasını buldu. Her şeyin günü gününe doğru olduğunu görünce bana geldi ve “Tamam. Artık sana inanıyorum. Ve sen hemen bir kitap yazmaya başlıyorsun” dedi. İşte her şey böyle başladı.

JAPONYA’DAN TÜRKİYE’YE KÜRESEL BİR FENOMEN

Miller 1995’te kurduğu ve aylık öngörülerini yayımladığı AstrologyZone adlı internet sitesiyle biliniyor. İnternet sitesini her ay dünya çapından 6 milyon ziyaretçi takip ediyor ve 18 milyon kez sayfası görüntüleniyor. Sitenin Japonca bir versiyonu da var. İlki 1996’da Warner Books tarafından yayımlanan ‘Günlerin Astroloji Kitabı: Resimlerle Daimi Takvim’ (The Astrology Book of Days: An Illustrated Perpetual Calendar); ikincisi ‘Burçlar ve Olasılıklar’ (Planets and Possibilities) ve sonuncusu da ‘Burcunuz ve 2011’ (2011-The Year Ahead) olmak üzere toplam üç kitabı var. Susan Miller ayrıca Elle ABD ve Elle Hong Kong, W Kore, Lola Brezilya ve Vogue Japonya dergileri için de yazıyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle