GeriKelebek Yay gibi kaşlar
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yay gibi kaşlar

Gergin görünümlü kaşlar bakışları daha etkili kılıyor, hatta yüzü daha genç gösteriyor. Üstelik şimdi kadınlar arasında bir trend olmuş durumda. Tek yapmanız gereken kaşlarınıza güzel bir form vermek.

Kaşlarınızın şu anki görüntüsünü sevmiyorsunuz. Onlara yeni bir form vermek istiyorsunuz. O halde ilk yapmanız gereken kaşlarınızın formunu yeniden kontrol etmek. İdeal bir kaş formuna sahip olup olmadığınızı kendi kendinize de test etmeniz mümkün. Nasıl mı? Bir cetveli burnunuzun her iki kanadından burnunuzun kaşların bitimindeki köşesine kadar dik bir şekilde koyun. İşte bu nokta kaşlarınızın başlangıç noktası olmalı. Şimdi sırada kaşların yüksek bölgesini belirlemeye geldi... O noktayı belirlemek için de cetveli yine burun kanatlarınızdan çapraz olarak gözbebeğine doğru uzatın. Bu işlemleri mutlaka aynanın karşısında yapmalısınız. Ve eğer kaşlarınız cetvel ölçülerine uymuyorsa korkacak bir durum yok. Çünkü zaten doğal yapısı en doğru olanı, size en yakışanıdır.

İnce kaşlar genç gösteriyor

Kaşlarınızı almakta kararsızsanız, o zaman kaşlarınızı iyi bir makyözün ellerine emanet edebilirsiniz. Daha sonra yeniden çıkan kaşları kendiniz de alabilirsiniz. Ama şu noktaya kesinlikle dikkat etmenizde fayda var; sakın kaşların üst kısımlarını tek başınıza almaya kalkmayın. Siz sadece alt kısımla ilgilenin yeter. Çünkü kaşlar yüzde ne kadar yüksekte görünürse siz de o kadar genç gösterirsiniz. Bir de şu sıralar pek ‘trendy’ olmayan kaş şekli dışarıdan içeriye doğru incelen kaşlar. Bunun yerine dengeli olarak forma sokulmuş kaşlar çok moda...

Mükemmel formlu kaşların sırrı

Renk oyunları: Kaşlarınıza hafif bir renk vermek, onların yüzünüzde belirgin bir şekilde ortaya çıkmasına yardımcı olur.

Parlaklık: Kaş jelleri kaşlara daha iyi bir form ve şeffaf bir parlaklık kazandırıyor.

Formda tutma: Ergonomik kaş cımbızları kaşların bozulan formlarını yeniden düzeltmenizi sağlıyor.

Kaş fırçası: Makyaj artistlerinin en önemli malzemelerinden biri olan kaş fırçası, kaşlara form vermek için ideal.

Kaş doldurma: Fırçalı kaş kalemleri kaşlardaki boşlukları doldurmada yardımcı oluyor.

Kaş pudrası: Fikse edici jeliyle birlikte kaş pudraları kaşlara form ve belirginleştirmede yardımcı.

NANE güzelliğin hizmetinde

Sadece diş macunlarında, çiğnediğimiz sakızda ya da içtiğimiz çaylarda karşımıza çıkmıyor. Nane, vücut jeli, saç şampuanı, ayak bakım kremleri ve yüz peelingi olarak güzelliğimizin de hizmetinde.

Biliyor musunuz, aslında nane bitkisi (mentha piperita) yüzyıllar öncesinin en etkili tedavi edici otlarından biri olarak biliniyor. Eski Mısır’da sıkça kullanılan bu bitki, ferahlatıcı, enfeksiyon önleyici etkileriyle karın ağrıları ve mide kramplarında birebir tedavisiyle biliniyor. Daha ne yapıyor derseniz; acıları azaltıyor, susuzluğu gideriyor ve canlılık veriyor. Ayrıca nane çayı içerdiği uçucu yağların yanı sıra bileşimindeki sayısız vitaminle vücudun bağışıklık sistemini güçlendirici etkisiyle öne çıkıyor.

Yüzyıllar önce eski Yunanlılar ve Romalılar’ın güzelleştirici etkisini keşfettikleri nane, bugün neredeyse her diş macununun bileşiminde bulunuyor. Ayrıca cilt ve saç bakımında da bu taze yeşil bitkinin olumlu etkileri var. Nane, cildi yatıştırıyor ve yağlı saçlarda ve kepek önleyici özelliğiyle tercih ediliyor. Naneli ürünlerin özellikle sabahları mükemmel bir uyandırıcı oldukları bir gerçek. Çünkü nane kan dolaşımını harekete geçiriyor.

Nane ye, zeki ol!

İşte, nane bitkisinin inanılmaz bir özelliği daha... ABD Cincinnati’de yapılan araştırmalar sonucunda nanenin insan beynini çalıştırıcı bir özelliği ortaya çıkarılmış. Araştırmacılar, nane kokusunda konsantrasyon yeteneğinin daha etkili olduğunu ortaya koymuşlar.

ÜRÜN MARKET

Mükemmel bronzluk

Lierac Autobronzant tende dorelik sağlayan güzel kokusu, akıcı kıvamlı, ultra hızlı ve anında cilde nüfuz eden yapısıyla mükemmel bir bronzluk sağlıyor. Ayrıca cilt yaşlanmasını önlemeye yardımcı oluyor.

Kırışıklıklara etkili

La Roche-Posay, kırışıklık ve lekeleri önleyen bir nemlendirici üretti: Hydraphase XL üç etkiyle cildi koruyor, nemlendiriyor. Ayrıca UVA ışınlarına karşı en yüksek korumayı sağlayarak leke ve kırışıklıkları önleme özelliğine de sahip.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle