GeriKelebek Yatta sosyetik F1 partisi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yatta sosyetik F1 partisi

Yatta sosyetik F1 partisi
refid:8909243 ilişkili resim dosyası

İSTANBUL, Formula 1 yarışları sayesinde dünya jet sosyetesini ağırlıyor. Hintli dolar milyarderi Vijay Mallya, Çırağan Sarayı açıklarına demirlediği 95 metrelik dev yatında görkemli bir parti verdi.

GÖRKEMLİ PARTİDEN KARELER

9- 11 Mayıs'ta Kurtköy'deki İstanbul Park’ta düzenlenen Formula 1 (F1) dolayısıyla İstanbul dünya zenginlerinin uğrak yeri oldu. Forbes’a göre 1.5 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zenginleri listesinde 664’üncü sırada yer alan, KingFisher Airlines’in patronu Hintli işadamı Vijay Mallya, dünya jet sosyetesi için Boğaz’da parti verdi.
Formula 1 için ülkemizde bulunan yaklaşık 500 sosyetik davetlinin katıldığı parti, dün saat 20.00 sıralarında başladı. Partiye sadece önceden belirlenen isim listesinde yer alan kişiler, güvenlik önlemleri içinde kabul edildi. Çırağan Sarayı bahçesinde karşılanan davetliler, Indıan Empress isimli dev yata, ona nazaran daha küçük yatlarla transfer oldu.

LÜKS YATA, AYAKKABI ÖNLEMİ
Yetkililer, davetlilerin tamamına ayakkabıları kıyada bırakmalarını rica etti. Kimi çorap ile kimi de çıplak ayakları ile dev yata adım attı. Lüks yatın girişinde davetlilere altı silikonlu çoraplar verildi. Davetlilerin tamamı sadece bu çoparlarla Hintli dolar milyarderi Vijay Mallya’nın yatında dolaşabildi.

Sınırsız ikram ve sınırsız içkinin tüketildiği yat partisine, Formula 1 Administration (FOA) Başkanı Bernie Ecclestone, Renault’un takım direktörü Flavio Briatore ve Force Indıa pilotu Adrian Sutil de katıldı. Türk davetlilerden Hande Ataizi ve işadamı sevgilisi Philippe Amran ile spor spikeri Burcu Esmersoy’a boşanma davası açan İtalyan eşi Massimo Cusimano dikkat çekti. Formula gibi organizasyonların ülkemizin tanıtımı açısından çok yararlı olduğunu belirten Hande Ataizi, “Belki tekne çok güzel, ama İstanbul’umuz tekneden bin kat daha güzel. Yabancıların bizleri görmesi ve Türkleri tanıması açısından böyle organizasyonlar çok yararlı oluyor” dedi.
Davete katılan Hindistanlı kadın konuklar, Türkiye’ye hayran kaldıklarını söyledi. Konuklar, Vijay Mallya’nın partilerinin her zaman birinci sınıf olduğunu ve Hindistan’da dört gözle beklendiğini ifade etti. Hintli işadamı Mallya gece boyunca tüm konuklarla yakından ilgilendi. Türk kahvesinden, nargileye kadar her şeyin ikram edildiği, bir tek kuş sütünün eksik olduğu partide ünlü DJ’ler sabahın ilk ışıklarına kadar müzik çaldı. Göbek şovların yapıldığı kısımlar ise dikkatli gözlerle izlendi. Gece yarısına doğru, tüm davetliler 4 katlı lüks yatın güvertesinde havai fişek gösterisini izledi. Dört ayrı tekneden atılan havai fişekler, İstanbul Boğazı’nı aydınlattı.
Türkiye’nin harika bir ülke olduğunu belirten Force India pilotu Adrian Sutil, “Boğaz bir harika, her yer ışıl ışıl. İstanbul benim dünyadaki favori kentlerim arasında” diye konuştu. Tüm pilotların İstanbul’daki parkuru sevdiğini söyleyen Sutil, “Bizim için hoş bir parkur. Burada iddialı bir yarış var” dedi.

İŞTE DAHA ÖNCE GÖRÜNTÜLENEMEYEN YATIN EN ÖZEL KISIMLARI
Türk basınından sadece Doğan Haber Ajansı’nın görüntü alabildiği yat, özellikleri ile dikkat çekiyor. 95 metrelik yatta 160 oda bulunuyor. 2000 yılında Hollanda’da üretilen yatta 4 yatak odalı VIP suit mevcut. Indıan Empress’in diğer yatlara benzemediğini söyleyen yatın kaptanı Allan Nielsen, “Her yerinde pekçok detay gizli. Sanat parçaları ile dolu. Yattaki eşyaların herbiri bir sanat eseri gibi. Herbirinin kendine has özellikleri var” diye konuştu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle