GeriKelebek Yalın’ın kadınları yok kadını var
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yalın’ın kadınları yok kadını var

Yalın’ın kadınları yok kadını var
refid:17726362 ilişkili resim dosyası

Yalın iki buçuk yıl aradan sonra bu ay, henüz ismine karar vermediği bir single’la dönmeye hazırlanıyor. Bir ayrılık hikayesini anlatan ritmik şarkısının yanında bir yandan da Türkiye’deki üniversite kampüslerini ETİFest kapsamında dolaşacak. Londra dönüşü buluştuğumuz Yalın, sekiz ay uzakta yaşamanın etkisini ve özel hayatında yaşadıklarını anlattı. Bir grup kadınla eğlence çıkışı görüntülendikten sonra yapılan ‘Yalın’ın kadınları’ benzetmesi hakkında da ilk kez konuştu.

Sekiz aydır Londra’da yaşamak sizde neleri değiştirdi?
- Orada tek başıma yaşıyor, yemeklerimi kendim yapıyorum. Yabancı ve Türk arkadaşlarım var. Belli bir saate kadar çalışıyorum, sonra sosyal yaşam başlıyor. Bu sekiz ay sonunda çok daha mutluyum. Yaşadığım hayattan daha fazla keyif alıyorum. Koç burcuyum çabuk sinirlenir, çabuk sönerdim. Londra’da özgür yaşamam sayesinde bunu üstümden attım. İç dünyama döndüm. Liseden sonra, ilk kez kafamı dinleyerek şarkı yazdım.
İç dünyanıza dönmek için Londra biraz hareketli değil mi?
- Bunun için dağ başında olmanız gerekmiyor. Tamamen kendine zaman ayırabilmekle alakalı.
Londra’dan bir albümle dönmenizi beklerken single geldi...
- Sekiz senedir üst üste albüm yetiştirmeye çalışıyorum. Bu sefer biraz daha eleyip daha çok şarkı biriktirmek istedim. Albüm yılbaşından önce gelecek.
Yeni şarkınız alıştığımız ‘Yalın’ tarzında mı?
- Dinleyenler ilk albümümdeki şarkıların tadını aldıklarını söyledi. Düzenlemeleri Ozan Çolakoğlu yapıyor. Hareketli bir aşk şarkısı. Ayrılık hikayesi anlatıyor. Sözlerinde; sevgilisi yaşamak için başka bir ülkeye giden bir adamın özleminin yanı sıra iyi dilekleri de var. Gerçekten de çok sevdiğin birinden ayrılsan, böyle hissedeceğine inanıyorum.

SAĞLIKLI GENÇ BİR ADAMIM

Sözler sizi mi anlatıyor?
- Aşk şarkıları aşksız yazılmaz. Ben de yaşamadığım şeyleri yazmıyorum.
Peki romantik yanınızın yanında seks hayatınızın neresinde kalıyor?
- Bunu kovalayarak yaşamıyorum... Sağlıklı 30 yaşında bir adamın hayatında ne kadar seks varsa, benim hayatımda da o kadar var. Şarkı yazarken veya kariyerimi oluştururken bunu ön planda tutmadım. Bu yolun da insanlar tarafından benimsendiğini görüyorum. Ayrıca içimden geleni yapıyorum. Bu albüm seksi olsun diye de şarkılar yazmıyorum.
Kliplerde öpüşmem, boxer giymem kurallarınız var mı?
- Eğer senaryoda varsa olur. Sabah evde başlayan bir hikayede yataktan jean’le çıkamazsın.

10 AY ÖNCE ‘SENİ SEVİYORUM’ DEDİM

Kısa bir süre önce 31 yaşına girdiniz... 30’u devirmenin erkek üzerindeki etkisi ne?
- Hayatla ilgili daha sağlam kararlar alıyorsun. Aile sahibi olmayı istiyorsun.
Evlilik için aile baskısı var mı?
- Kuzenlerimin en küçüğüyüm. Hepsinin çocukları oldu. Şimdi kafalar bana döndü ama kimse bir şey dillendirmiyor. Evlilik için kafamda bir zaman var. Ama yarın öbür gün aşık olup evlenebilirim.
Eşim Türk olmalı gibi kriterler var mı?
- Hayat görüşümüzün aynı olması, bana mutluluk vermesi önemli. Yabancı biri olabilir ama önemli olan benim ahlaki değerlerime uyum sağlaması.
Şarkılardaki kadar romantik bir adam mısınız?
- Romantizmin klişelerini sevmem ama maalesef duygusal ve romantiğim. Planlanmış romantizme değil anın romantizmine inanıyorum.
İlk yazdığınız şarkıyla son yazdığınız şarkı arasında, romantizmi anlatma ve yaşama açısından ne gibi farklar var?
- Zalim’i yazdığımda 19 yaşındaydım. O zaman ayrıldığım bir kadına ‘Zalim’ demiş bir adam var. Şimdi ‘Seni kim baştacı ediyorsa eğer en güzelini yapıyordur’ diyor.
Mükemmel aşk tanımınız nedir?
- Tanımlayamıyorum ve bu da hoşuma gidiyor.
Şimdi aşık mısınız?
- Aşk her zaman olmaz.
En son ne zaman bir kadına ‘Seni seviyorum’ dediniz?
- 10 ay oldu. Sevmediğim birine ‘Canım, bir tanem’ bile demem. Bunlar değerli laflar.

OLGUN AMA ÇITIR RUHLU OLSUN

Burada tanınan bir adamken Londra’da kadınlarla ilişkileriniz nasıldı?
- Orada sınıfta kaldım. Hoşlandığım insanlar oldu ama ilk flört döneminde bayağı bocaladım. Çünkü nasıl olduğunu unutmuşum. Randevularda herkes için aynı şartlar ve fairplay söz konusuydu. Lise yıllarımı hatırlamaya çalıştım. Başarısızlıklarım oldu.
Çapkın mısınızdır? Tek gecelik ilişkileriniz olur mu?
- Kısa süreli ilişkilerim olur. Ama hep ‘ileride belki bir şey olur’ diye düşünerek başlıyorsun.
Kadınları tavlama konusunda becerikli misiniz?
- Evet ama ilişkinin sonrasında tökezliyorum.
Tercihiniz olgun mudur çıtır mı?
- Olgun ama çıtır ruhlu...
Çokeşli bir adam mısınız?
- Öyle bir şey yok (Gülüyor).
Geçen hafta bir cipte bir sürü kızla birlikte görüntülendiniz. Ne oldu o gece?
- Aslında ne kadar kız varsa, o kadar da erkek vardı. Bu fotoğrafı çekme açınızla alakalı. İstanbul’a çok geç geldim. Yemeğe yetişemedim ve eğlenmek için bir mekanda bir araya geldik. Sekiz aydır görmediğim 50 arkadaşım vardı.
‘Yalın’ın kadınları’ benzetmesine ne diyeceksiniz?
- Herkesin işine saygı duyuyorum. Benim de elime öyle bir kare gelse o başlığı atabilirdim. Ama hayatım boyunca ‘Yalın’ın kadını’ durumunu tercih etmişimdir.

FESTİVAL BAŞLIYOR

9-18 Mayıs arasında gerçekleşecek ETİFest kapsamında Yalın, beş ilde beş üniversitenin bahar şenliklerine katılacak. Etkinlikler kapsamında konserin yanı sıra langırt, karaoke, yetenek yarışması, trambolin ve perküsyon şov da var. Festival 9 Mayıs’ta Ankara Hacettepe Üniversitesi’nde, 11 Mayıs’ta Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde, 13 Mayıs’ta İstanbul Üniversitesi Avcılar Kampüsü’nde, 16 Mayıs’ta Konya Selçuk Üniversitesi’nde, 18 Mayıs’ta Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde olacak.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle