GeriKelebek Yabancı Damat dizisi Güllüoğlu’na yaradı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yabancı Damat dizisi Güllüoğlu’na yaradı

Bir Yunan genciyle Gaziantepli bir Türk kızının aşkının işlendiği ‘Yabancı Damat’ dizisine kilitlenen Yunanlılar, dizide gösterilen geleneksel Türk tatlılarını tatmak için, 2 yıl önce Atina’da açılan ünlü baklavacı Güllüoğlu’nın dükkanına koşuyor.

YUNANİSTAN’da en çok izlenen diziler arasına giren ‘Yabancı Damat’ sayesinde Atina’da şubesi açılan Güllüoğlu Baklavaları’nın satışları yüzde 50-60 arttı. Atina’daki Güllüoğlu’nun sahibi Aris Prodromidis, ‘Şimdi sırada Atina’da kebapçı dükkanı açmak var’ dedi.

İstanbul’da doğup büyüyen, 2,5 yıl önce de Yunanistan’a yerleşen Prodromidis’in Güllüoğlu ile anlaşarak açtığı baklavacı dükkanı, daha Yunan kanallarında Türk dizileri başlamadan önce Atinalıların beğenisini kazanmıştı. Türk dizileriyle birlikte Türk tatlılarına da ilginin arttığını anlatan Prodromidis, her gün İstanbul’dan uçakla baklava getirttiklerini söyledi. Prodromidis, Yunanlıların iş çıkışı dükkanı doldurduklarını, en çok da fıstıklı baklavayı tercih ettiklerini belirtti. Fıstıklı baklavanın yanısıra kadayıf, şekerpare ve ekmek kadayıfı da Güllüoğlu’nun Atina’daki şubesinde en çok ilgi gören tatlılardan.

Gülloğlu’nda alışveriş yapan bir kadın müşteri, dükkana ilk defa geldiğini belirterek ‘Yabancı Damat dizisinden çok etkilendim. İstanbullu bir arkadaşımın evinde Türk baklavası denemiştim ve çok sevmiştim’ diye konuştu.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle