GeriKelebek X-ist’te açılan Serkan Adın’ın yeni sergisi ‘AnonymoX’ta odak noktasında kadınlar var.
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

X-ist’te açılan Serkan Adın’ın yeni sergisi ‘AnonymoX’ta odak noktasında kadınlar var.

X-ist’te açılan Serkan Adın’ın yeni sergisi ‘AnonymoX’ta odak noktasında kadınlar var.
refid:25417735 ilişkili resim dosyası

İzmirli sanatçı Serkan Adın’ı (36), ‘Anlık İleti’ (2005), ‘Farklı Kaydet’ (2007), ‘E-doll’ (2008) ve ‘Oyunbozan’ (2011) sergilerinden hatırlayabilirsiniz.

X-ist’te 26 Aralık’ta açılacak olan ‘AnonymoX’ adlı sergide sanatçının biraz önce bahsettiğimiz sergileriyle tutarlılık sağlayacak şekilde odak noktasında kadınlar olduğu dikkat çekiyor.

25 Ocak 2014 tarihine kadar görülebilecek sergi için MSGSÜ’den Doç.Dr. Burcu Pelvanoğlu şöyle söylüyor: “Sergi, Serkan Adın’ın son sekiz yıllık üretimiyle tutarlı ve bu üretimin yavaş yavaş geçirdiği dönüşümü de bir anlamda gözler önüne sermiş oluyor. Yine başrolde genç kadınlarla ve karşı cinse bakışa dair kodlarla baş başayız. Serkan Adın’ın resimleri, ilk bakışta Hipergerçekçi bir yöntemle yapılmış resimler gibi düşünülebilirse de bu büyük bir yanılgı. Onun resimlerindeki kodları deşifre edebilmek için önce sanatçının tekniğini deşifre etmek gerekiyor. Bazen hazır imajlara yer veren bazen de hafızasındaki bir öykü ya da film karakterinden yola çıkan Adın, imajlara yaptığı müdahale sonrasında, renk alanlarını gruplamaya özen gösteriyor. Ardından tüm renklerin kartelasını hazırlıyor, harita paftalarına çıktılar alıyor paftalara uygun ölçülerde plexi, pvc ya da branda naylonu keserek üzerlerine yerleştiriyor. Boyama aşamasında insülin enjektörleri kullanıyor ve kimyasal reçine bağlayıcılar yardımıyla renk tabakalarını birbirinden ayırıyor.”

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle