GeriKelebek Wallace ve Gromit Yaramaz Tavşana Karşı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Wallace ve Gromit Yaramaz Tavşana Karşı

Wallace ve Gromit Yaramaz Tavşana Karşı
refid:3442212 ilişkili resim dosyası

Kısa animasyon filmleriyle tanınan Wallace & Gromit, bu kez "uzun metraj" maceralarıyla beyazperdede. Nick Park ve Steve Box'ın hem senarysunu yazdığı hem de yönettiği Wallace ve Gromit Yaramaz Tavşana Karşı (Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit) sadece küçüklere değil büyüklere de keyifli saatler vaad eden bir çalışma.
(28 Ekim'de sinamalarde)

FİLMİN KONUSU

Wallace ile sadık köpeği Gromit’in yaşadığı kasabada her yıl düzenlenen geleneksel Büyük Sebze Yarışması zamanı yaklaşmaktadır. Girişimci ruhlu iki dostumuz, kendi keşifleri olan ve “Anti-Pesto” adını verdikleri mikrop kontrol donanımıyla her sene bu dönemde adeta para basmaktadır. Anti-Pesto sisteminin en önemli özelliği, kasabanın sebze bahçelerine dadanan tavşanları, onlara zarar vermeden insani yöntemlerle uzak tutmasıdır.

Kasabanın sebze ekili alanlarına ansızın çok büyük çaplı gizemli bir saldırı başlar. Bahçelere dadanan tavşanlar özellikle gece saatlerinde yollarına çıkan herşeyi kemirerek adeta tarlaları talan etmektedir. Yarışmanın sahibeliğini üstlenen Bayan Tonnington (Helena Bonham Carter), yarışmayı kurtarabilmek için Anti-Pesto donanımının devreye sokulmasına karar verir.

Ancak bu durum, Bayan Tonnington’un kendini beğenmiş züppe sevgilisi Victor Quartermaine’in (Ralph Fiennes) hoşuna gitmez. Bayan Tonnington ile evlenebilmek için pusuda bekleyen Victor, sebze bahçelerine saldıran canavarları hemen öldürmekten yanadır. Böylelikle kasabanın kahramanı pozisyonunu garantileyecektir. Yarışmanın tehlikeye girdiğini görünce Victor'a izin vermek zorunda kalan Bayan Tonnington, onun gerçek niyetinin farkında değildir.

Peynir sever Wallace karakterinin seslendirmesini, orijinal kısa film serilerinde de aynı görevi yapmış olan Peter Sallis üstlendi. Filmin diğer iki önemli karakterinden Victor Quartermaine’i, “The English Patient” ve “Schindler’s List”teki performansıyla iki Oscar adaylığı alan Ralph Fiennes seslendirdi. Bayan Tottington karakterine sesini vermek için de, “The Wings of the Dove” filmindeki başarısıyla Oscar adaylığı alan ünlü yıldız Helena Bonham Carter mikrofon arkasına geçti.


FİLMİN KÜNYESİ

Yönetmen:Nick Park-Steve Box
Senaryo: Nick Park, Steve Box


Yorumları Göster
Yorumları Gizle