Vizyon filmleri

Hürriyet Haber
28.09.2013 - 01:47 | Son Güncelleme :

Benimle Oynar mısın?
Yön: Aydın Bulut Oyn: Uğur Polat, Eyşan Özhim, Ertan Saban Tür: Dram
Sibel, mahallesi Beşiktaş’a geri dönmektedir. Kızı Rüya yetimhanede büyüdüğünden onu beş yıldır görememiştir. Ancak yetimhaneye gittiğinde onu sekiz yaşında, annesine öfkeli, tutkulu bir Beşiktaş taraftarı olarak bulur. Sibel’in kızıyla arasındaki kopukluğu gidermesi çok kolay olmayacaktır.

Mavi Yasemin
Blue Jasmine

Yön: Woody Allen Oyn: Cate Blanchett, Alec Baldwin, Sally Hawkins Tür: Komedi
Hayatı paramparça olan Jasmine’in, zengin işadamı Hal ile evliliği de dahil olmak üzere hiçbir işi yolunda gitmemiş, üstüne üstlük tüm parasını kaybetmiştir. Zarif ve sosyetik bir New Yorklu olan Jasmine, her şeye baştan başlamaya karar verir.

Öyle Sevdim ki Seni
Yön: Orhan Tekeoğlu Oyn: Oktay Gürsoy, Alma Terzic, Duygu Yıldız Tür: Dram
1906’da taş ustası olarak Santa’dan Yalta’ya giden Mustafa Usta’nın torunu Olga, Sovyetler Birliği’nin dağılmasıyla işsiz kalıp Trabzon’a gelir. Herkesin Nataşa olarak algılandığı bir dönemde Cemal’in karşısına çıkar. Göç, parçalanan aileler ve önyargılar, filmin konusunu oluşturuyor.

Malavita: Belalı Tanık
The Family

Yön: Luc Besson Oyn: Robert De Niro, Dianna Agron, Michelle Pfeiffer Tür: Aksiyon
Mafya patronu ve ailesi, bir çeteyi ispiyonlayınca tanık koruma programı ile Fransa’da kasabaya yerleştirilir. Ama Fred Manzoni, karısı Maggie ve çocukları Belle ve Warren problemlerini ‘aile’ yöntemleriyle çözerken kimliklerini ele verirler.

Karnaval
Yön: Can Kılcıoğlu Oyn: Serdar Orçin, Tülin Özen, İpek Bilgin Tür: Dram
Alis, babası kovunca arabada yaşamaya başlar. Sonuçsuz iş görüşmelerinden sonra Karnaval adlı halı yıkama makinesini satar. Düğün pastaları yapan Demet’le tanışır. Alis´in içe kapanıklığına inat Demet ne kadar hırçın olsa da Karnaval onları hayallerinde buluşturur.

Büyük Kumar
Runner Runner

Yön: Brad Furman Oyn: Justin Timberlake, Gemma Arterton Tür: Suç
Richie, okul parasının tamamını yatırdığı, online kumar oynatan işadamı Ivan Block tarafından dolandırıldığını düşünüp Costa Rica’ya gider. Block’un sonsuz varlık sözü vermesi üzerine ikna olan Richie, Block hakkındaki gerçekleri öğrenince tüm planları altüst olur.

3 Kadın 3 Kader
Yön: Ahmet Faik Akıncı Oyn: Öznur Kula, Açelya Elmas, Nursel Köse
Tür: Dram
Türkiye’nin kanayan yarası olarak bilinen ‘kadın istismarı’, bu filmle tekrar ele alınıyor.
13 yaşındaki Zeynep, 17 yaşındaki lise öğrencisi Zeynep ve 20 yaşındaki bir başka Zeynep’in üzücü hikâyeleri gerçek hayatta da karşılaşabileceğimiz olaylarla anlatılıyor.

Katliam Gecesi
You’re Next

Yön: Adam Wingard Oyn: Sharni Vinson, Nicholas Tucci, Wendy Glenn Tür: Korku
Son yılların en korkunçlarından biri olarak gösterilen filmde maskeli bir çete Davison Ailesi’nin bir toplantısını basar. Kaçacak yer bulamazlar. Ta ki, ailenin istenmeyen misafiri hepsinden daha yetenekli bir katil olduğunu kanıtlayıncaya kadar...

Eleştirmenler zirvesi

En iyi sinema yorumcuları haftanın filmlerini değerlendiriyor

Woody Allen ve oyunculara tam not

Esin Küçüktepepınar

ÜÇ KADIN ÜÇ KADER 1
Sadece iyi niyetle iyi sinema olmuyor!

KARNAVAL 2.5
Pırıltılı ancak elden kaçmış bir film.

MAVİ YASEMİN 3.5
Woody Allen zifiri mizahıyla formunda, başroldeki Cate Blanchett şahane.

BÜYÜK KUMAR 2
Starlarına rağmen heyecanlandırmayan bir suç filmi.

Atilla Dorsay

MAVİ YASEMİN 5
Onca ‘yaz filmi’nden sonra nihayet biz yetişkinler için bir film. Ne zevk!.. Yorulmak bilmez Woody Allen’ın son filmi özetle hayat, tutku, arayış üzerine bir San Fransisco güzellemesi. Allen’ın yazar-yönetmenliği ve Cate Blanchett’in oyunu dahiyane!..

BÜYÜK KUMAR 2
Parlak zekalı bir genç adamın ‘internet kumarına’ merak sarması ve alanın yasadışı patronuyla tanışması. Parlak cilasının ardında hayli kof bir aksiyon-gerilim.

ÖYLE SEVDİM Kİ SENİ 3
Bol ödüllü belgeseli İfakat’la tanıdığımız Orhan Tekeoğlu, yine Karadeniz’e ve kadın sorunlarına dönüyor ve belgesel tadında sakin, şiirsel, duygusal bir film kotarıyor. Bosnalı uluslararası oyuncu Alma Terziç tanımaya değer.

Murat Erşahin

MAVİ YASEMİN 4
78 yaşındaki Woody Allen, halen o kadar genç ki! Tıkır tıkır işleyen, zeki, incelikli, müthiş bir iş. Sınıfsal durumlar, kapitalist ahlak, karakter ve insan halleri. Cate Blanchett tek kelimeyle olağanüstü!

MALAVİTA-BELALI TANIK 2
Martin Scorsese yapımcı, Luc Besson yönetmen. Robert De Niro ve Michelle Pfeiffer başroldeler. Bazı hoş anlara karşın, dağ fare doğuruyor.

BÜYÜK KUMAR 1.5
Son derece zorlama, lüzumsuz, ‘yaptık oldu’ bir iş. Çekimleri Porto Riko’da gerçekleşen film, maliyet hesaplarına, oyuncularının olası tatil planlarına ve kurnaz bir pazarlamaya borçlu sanki varoluşunu.

KARNAVAL 2.5
İçi doldurulamamış hayati meseleler, sakin anlatıyı darmadağın eden aceleye gelmiş finalle noktalanıyor. Orta sınıf ailelerin içinde birey olmanın zorluğunu perdeye taşıyan, bir yanı trajik kara komedide Tülin Özen iyi.

ÖYLE SEVDİM Kİ SENİ 1.5
Kadına uygulanan her türlü şiddeti, Karadeniz’de yaşanan insan sefaleti olarak nitelenebilecek sosyal sorunlarla harmanlayan film, anlattığı gerçek ve duygulu öyküye rağmen, sinemasını güçlü tutamıyor. Etkileyicilik, iyi niyete rağmen kısıtlı.

Gülhan Düzgün

MALAVİTA: BELALI TANIK 3
Robert de Niro, yine bir İtalyan mafya lideri olarak karşımızda. Fransa-Normandiya’da bir film kulübünde, De Niro’nun ‘Sıkı Dostlar’ (Goodfellas, 1990) filmini izleyip, üzerine konuştuğu sahneyi unutulmayacaklar listesine ekliyoruz. 70 yaşındaki De Niro, 47 yaşındaki De Niro’yu yeniden izlerken neler düşünüyor acaba?

MAVİ YASEMİN 4.5
Woody Allen, Tennessee Williams’ın ‘İhtiras Tramvayı’ (A Streetcar Named Desire) adlı ünlü oyununu yeniden yorumluyor. Cate Blanchett, tüm zamanların en nevrotik kadın performansıyla en iyi kadın oyuncu Oscar’ını alacağını duyuruyor. Woody, New York’a geri döndü ve bir Avrupa kentine benzeyen San Fransisco’yu kendi süzgecinden geçirdi. Sarsıcı, komik, stilize ve sofistike...

BÜYÜK KUMAR 1
Ben Affleck, Justin Timberlake, Gemma Arterton... Bu filmi kurtarmaya üçü de yetmiyor. ‘Sarmaşık Birliği’ (Ivy League) okullarından Princeton Üniversitesinden bir kumarbaz ile Cornell mezunu bir FBI ajanından, büyük bir kumarbazlık filmi çıkarmaya çalışmak oldukça zorlama görünüyor doğrusu.

Nil Kural

MAVİ YASEMİN 3.5
Woody Allen’ın yıllardır çektiği en iyi film, ancak alışıldık mizahı oldukça geri planda.

BÜYÜK KUMAR 2
Kumar üzerinden dönen hikâye, iddialı oyuncu kadrosuna rağmen heyecan vermiyor.

Olkan Özyurt

MAVİ YASEMİN 4
Woody Allen, sınıfsal düşüş yaşayan bir kadının üzerinden ‘dünyanın bütün beyazları kibrinizden vazgeçin yoksa gülünç oluyorsunuz’ demeye getiriyor. Ve Cate Blanchett’in Oscarlık performansıysa filmi unutulmaz kılmayı başarıyor.

KARNAVAL 2
Yönetmen Can Kılcıoğlu’ndan naif, içten bir romantik komedi. Komediye yaklaşımındaki farklılığıyla cezbedici olsa da ilk film zaafları da yok değil.

BENİMLE OYNAR MISIN? 2
Aydın Bulut’tan endüstriyel futbolun ‘müşteri taraftar’ dayatmasına ‘çarşılı’ bir mahalle hikâyesi üzerinden sert bir tokat. Ama keşke TV filmi kıvamında olmasaymış!

Ömür Gedik

BENİMLE OYNAR MISIN? 4
Beşiktaşlılar’ın geçirmekte olduğu şu zor günlerine merhem olacak bir film. Beşiktaş semtini, Beşiktaşlılığı ve İnönü’yü arka planına alarak duygusal, sıcak bir hikâye anlatıyor.

MAVİ YASEMİN 4.5
İlk cümlem şu olmalı, Woody Allen formunda ve Cate Blanchett bu filmde bir harika. Blanchett, bir Woody Allen karakterine en çok ruh katan oyuncu seçilebilir. Ama burada kendisi için yazılmış rolün üzerinde çok çalışılmış, derinlemesine olduğunu da kabul etmek gerek. Woody Allen’ın son yıllardaki en iyi filmi, en tutkulu, en akıllısı.

Uğur Vardan

MAVİ YASEMİN 4
Woody Allen’ın son dönem işlerinden ‘Maç Sayısı’ ve ‘Paris’te Gece Yarısı’yla birlikte en çok beğendiğim çalışması. Kesinlikle kaçırmayın! Cate Blanchett da mükemmel oynuyor. Bu performansıyla Oscar’ın, ‘En iyi kadın’daki öncelikli adayı olur.

Kaan Karsan

KARNAVAL 1.5
Can Kılcıoğlu ilk filminde biraz absürt biraz gerçek bir mizah ortamı yaratarak sinemamızda pek denenmemiş bir kulvardan yürüyor. Lakin Karnaval, yaptıklarından çok yapamadıklarıyla dikkat çekiyor. Yönetmenin ‘ilginç’ karakterleri, en az film kadar sonuçsuz kalıyor.

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNANLAR

  Koç Burcu
  21 Mart - 20 Nisan

  Kişisel farkındalığınızı arttıracak, bilgi kazanmanızı sağlayacak, ama bu esnada bütçenize çok fazla zarar vermeyecek şeyler planlamalısınız. Tüm...Koç Burcu - Bugün

  Boğa Burcu
  21 Nisan - 20 Mayıs

  Başarınızı diğerleriyle de kutlayabilirsiniz. Bilgi toplamalı, bilgilerin gerçekliğinden emin olmalı ve başladığınız işleri bitirmelisiniz. Fark yaratmak istiyorsanız,...Boğa Burcu - Bugün

  İkizler Burcu
  21 Mayıs - 20 Haziran

  Evinizde ve özel ilişkilerinizde yapacağınız değişiklikler duygusal anlamda istikararı sağlayabilir. İş birliğine açık olmanız durumunda, evinizi veya yaşadığınız yeri...İkizler Burcu - Bugün

  Yengeç Burcu
  21 Haziran - 22 Temmuz

  Önemli detayları atlamadığınızdan emin olun. İstediğinizi açık açık ortaya koymak işe yarar çözümler üretmenizde size yardım edebilir....Yengeç Burcu - Bugün

  Aslan Burcu
  23 Temmuz - 23 Ağustos

  Duygusal anlamda motive bir gündesiniz. Yanlış nedenlere dayalı değişiklikler yapmak doğru olmayabilir. Olayları doğru değerlendirmeli, daha alçak...Aslan Burcu - Bugün

  Başak Burcu
  24 Ağustos - 23 Eylül

  Sahip olduğunuzdan daha fazla paranız varmış hissine kapılmayın ve aşırı harcamalardan kaçının. Sizi motive eden kişilerle görüşebileceğiniz bir hafta...Başak Burcu - Bugün

  Terazi Burcu
  24 Eylül - 23 Ekim

  Bu hafta sonu, önemli kişisel değişiklikler yapmanız durumunda kendinizi çok iyi hissedebilirsiniz. Sizi bekleyen güzel bir gelecek varken lüzumsuz...Terazi Burcu - Bugün

  Akrep Burcu
  24 Ekim - 22 Kasım

  Dış etkilere bağlı duygusal durumlarla uğraşabileceğiniz bir hafta sonundasınız. Bazı kişilerin yapacağı son dakika değişiklikleri sizi asıl uğraşmanız gereken işlerden...Akrep Burcu - Bugün

  Yay Burcu
  23 Kasım - 21 Aralık

  Duyduğunuz her şeye inanmamalısınız. Belli anlaşmalar yapmadan ya da bazı sözler vermeden önce, kendi araştırmanızı bizzat yapmanızda fayda var. Bu hafta sonu, elinize...Yay Burcu - Bugün

  Oğlak Burcu
  22 Aralık - 20 Ocak

  Endişelerinizi dile getirerek olaylara netlik kazandırabilir ve doğru kararlar alabilirsiniz. Eviniz ve ailenizle bağlantılı konularla ilgilenirken daha sorumlu davranmalısınız....Oğlak Burcu - Bugün

  Kova Burcu
  21 Ocak - 18 Şubat

  Çok fazla bilgi paylaşımı size ters şekilde geri dönebilir ve size bazı bedeller ödetebilir. Bu hafta sonu, sevdiğiniz kişilerle ilişkilerinizi...Kova Burcu - Bugün

  Balık Burcu
  19 Şubat - 20 Mart

  Bu hafta sonu, bazı işleri ele alış veya uygulayış biçiminizi ya da bilgi edinme ev haber alma yöntemlerinizi gözden geçirebilirsiniz. Bu sayede kendinizi...Balık Burcu - Bugün