GeriKelebek Versailles Sarayı’nda muhteşem kutlama
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Versailles Sarayı’nda muhteşem kutlama

Versailles Sarayı’nda muhteşem kutlama
refid:6826984 ilişkili resim dosyası

Modanın kalbinin attığı Fransa’da, ünlü Versailles Sarayı muhteşem bir defileyle birlikte iki kutlamaya ev sahipliği yaptı. Fransız Christian Dior markası moda dünyasında 60’ncı yılını kutlarken Dior’un dahi tasarımcı John Galliano ise bu prestijli modaevinde 10 yılını doldurmanın onurunu yaşadı.

2007-2008 Haute Couture kreasyonlarının sergilendiği defilede Christian Dior’un tasarımcısı John Galliano, 17’nci yüzyılın havasının yansıdığı koleksiyonuyla herkesi büyüledi. Sarayın muhteşem atmosferinde göz kamaştıran kreasyonu aralarında Naomi Campbell, Gisele Bundchen, Linda Evangelista gibi dünyaca ünlü mankenlerin yer aldığı isimler tanıttı.

Empresyonistlerden ve ressamlardan esinlenen Galliano, modanın asi çocuğu olduğunu bir kez daha göstererek moda evinin sonbahar- kış tasarımlarında abartılı, sıra dışı tasarımlara yer verdi. Mankenler tarafından gül yağmuruna tutulan tasarımcı, Sharon Stone, Monica Bellucci ve James Bond kızı Eva Green’in de aralarında bulunduğu davetliler tarafından uzun bir süre alkışlandı. Dişilik unsurunun vurgulandığı ilk koleksiyonlarını 1947’de tanıtan Christian Dior kısa zamanda dünya çapında büyük bir üne kavuştu.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle