GeriKelebek Vampir tekrar aramızda
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Vampir tekrar aramızda

İstanbul Devlet Tiyatrosu oyuncusu olan ve Zaga’nın Vampir’i olarak tanınan Erkan Taşdöğen’le TV8’de yayınlanacak yeni programı ‘Vampirle Görüşme’ hakkında konuştuk.

- Programınızın içeriğinden bahseder misiniz?

60 dakikalık ve canlı sunumlarla zenginleştirilecek olan bir program bu. Skeç bölümleri en kısa 15 saniye, en uzun ise beş dakika olacak. Aynı zamanda sunucu olan Vampir’in bir listesi olacak ve bu listeye biz ‘Vamp 15’ diyeceğiz. Vampir dışında 15 birbirinden farklı skeç, izleyicinin de interaktif olduğu bir şekilde sıralanacak. Haftanın en çok beklenen skeci programın sonunda yer alacak.

- Programın içeriği, daha önce yapılmış olan programlara benzeyecek mi?

Edebiyattaki konuların sayısı bile yüz yıllardır değişmiyor. Çalışırken ister istemez işimize yarayacak olan pek çok programı gözlem altına aldık. Ama elimizden geldiği kadar bize özgü bir format oluşturduk.

- Programda vampirin yeri ne?

Canlı sunumu vampir yapacak ve onun bir konuğu olacak. Beni gördükleri her yerde vampiri soruyorlardı... İşte Vampir.

- Vampir rolüyle karşılaştığınızda garipsememiş miydiniz?

Hayır, bana bunu oynar mısın demediler, bu rolü ben yarattım. Önce Televizyon Çocuğu, sonra da Zaga’da kullanıldı.

- Vampirlere inanır mısınız?

Hayır, tabii ki inanmıyorum.

- Oynamaktan çekindiğiniz roller var mı?

Ben konservatuar mezunuyum ve devlet tiyatrosunda oyunculuk yapıyorum. İyi bir oyuncu olduğumu düşünüyorum. Piyasadaki oyunculuk anlayışı üç temel öğe üzerinden gidiyor. İyi adam oynayacaksınız, kötü adam oynayacaksınız ve bir de eşcinsel oynayacaksınız. Ben oyuncunun her şeyi oynaması gerektiğini düşünüyorum.

- İleriye yönelik başka projeleriniz var mı ?

Bize projeler gelir. Yani var olan bir projede en fazla bir rol önerirler. Maalesef son zamanlarda üretilen projelerde oyunculara değil, star olmuş insanlar (yani oyuncular her zaman star olmuyor) oynatılıyor. Her ne kadar bu acı olsa da, iyi ki o starlar da var. Bu sayede proje üretiliyor ve biz de oynuyoruz. Son oynadığım sinema filmi, içinde starların olmadığı oyunculardan oluşan bir kastla hazırlanan ‘Dön Gel’ adlı bir film. Metin Akpınar, Ahu Torun, Nezih Tuncay’ın rol aldıkları, benim de oyunculuğunu yaptığım bir film bu. Ben sinemanın böyle projelerle var olması gerektiğini düşünüyorum. Bunun haricinde tiyatro oyunları da var. 16 Eylül ile 26 Eylül arasında Kıbrıs’a yine bir turne yapıyoruz.

- Şahan Gökbakar’a rakip olarak gösteriliyorsunuz...

Ben kimseye rakip değilim. Kimsenin yerine program yapmam. Hadi diyelim biz birinin yerine geldik. Peki Şahan kimin yerine gelmişti? Herkesin yerine gelme olayı varsa eğer Şahan’ın da birinin yerine gelmesi gerekiyordu. O da kendi başına program yaptı ve kendini insanlara sevdirdi.

- Skeçlerden biraz bahseder misiniz?

Doğrudan telaffuz edip başka programları etkilememek daha doğru diye düşünüyoruz. Skeçlerimiz daha kendi içimizde de yapılanmakta. Biz kimsenin yerine gelmediğimiz için farklı şeyler yapmaya çalışıyoruz.

- Skeçlerdeki oyuncu kadrosundan bahseder misiniz?

Skeçlerde oyuncu kulübü şeklinde çalışıyoruz. ‘One Man Show’ olarak görülmesini istemiyorum bu programın. Tamam program bir ismin etrafında dönebilir ama ben sunumda bile şahsi başarıyı kabul etmiyorum. Sunumda bile ekip işi vardır. Oyuncu tayfasının da birden fazla olmasının bize zenginlik getireceğine inanıyorum. Sayıları 10’u bulacak bir oyuncu havuzumuz var. Biz de bu arkadaşlardan elimizden geldiğince yararlanmaya çalışacağız.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle