GeriKelebek Usta, gençlere samimi yalancı olmayı öğretiyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Usta, gençlere samimi yalancı olmayı öğretiyor

Usta, gençlere samimi yalancı olmayı öğretiyor
refid:21098523 ilişkili resim dosyası

Usta oyuncu Ayla Algan İzmir’de genç yeteneklere oyunculuğun püf noktalarını anlatıyor. Algan, Shakespeare’in söylemiyle, “Samimi yalancı olmayı öğretiyoruz” diyor.

İzmir’de, 2.5 yıldır çalışmalarını sürdüren Sanatölye Varyant Kültür Sanat ve Eğitim Derneği tarafından düzenlenen ‘Kamera Önü Oyunculuk Eğitimi’ almak isteyen gençlere, ünlü oyuncu, Devlet Sanatçısı Ayla Algan ders veriyor.

Tiyatroda Hamlet rolünü oynayan dünyadaki sayılı kadın oyuncu arasında yer alan ve 1972’den beri Devlet Sanatçısı unvanı ile onurlandırılan usta eğitmen Ayla Algan, kamera önü oyunculuk eğitimi veriyor, sinema, dizi ve reklam oyunculuğu alanlarında yeni yüzlerin de fırsat bulması için bilgi, birikim ve deneyimlerini paylaşıyor. Ayla Algan’ın verdiği eğitimler arasında dublaj ağırlıklı diksiyon, senaryo inceleme, bölümleme, durumlara bölüp montajlama, oyunculuk teknikleri bulunuyor.

Algan, “William Shakespeare’in söylemiyle; samimi yalancı olmayı öğretiyoruz. Çünkü seyirciye ve çocuklara yalan söylenemez. Günde 7 saat çalışıyoruz. Rolü çalışıyoruz, kameraya çekiyoruz, seyrediyoruz ve hataları belirleyerek hatasızlığı yakalamaya uğraşıyoruz. 8 Haftalık eğitimlerin bazı bölümlerinde kızım Sevi Algan Babaoğlu beden dili konusunda eğitim veriyor. İzmirli gençlerin istekli olması beni çok mutlu ediyor” dedi.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle