GeriKelebek Ugandalı gazeteci: İstanbul’da herkes Ugandalı şoför gibi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  99
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ugandalı gazeteci: İstanbul’da herkes Ugandalı şoför gibi

Ugandalı gazeteci: İstanbul’da herkes Ugandalı şoför gibi
refid:25067811 ilişkili resim dosyası

Uganda, “Turizm Güzellik Yarışması”nda finale kalan güzelleri, Uganda kültürünü tanıtmaları için İstanbul dahil dünyanın farklı şehirlerine gönderdi.

Türkiye’ye gelen güzellere eşlik eden Ugandalı gazeteci Felix Eupal, İstanbul’da gördüklerini Observer gazetesi için kaleme aldı.

İSTANBUL'A GELEN UGANDALI GÜZELLER / FOTO GALERİ

Ugandalı güzeller Shamim Nakamyuka, Kevina Wandira ve Sarah Mugidde Wacha ile dört gün boyunca İstanbul’un altını üzerine getiren Eupal, İstanbul’la ilgili ilginç gözlemlerini şöyle anlattı:

- Atatürk Havalanı ile Uganda’daki Entebbe Havaalanı’nı karşılaştırmak, Kim Kardashian ile köylü kızını karşılaştırmak gibi bir şey.
- Türkler çok kötü araba kullanıyor. Biz ülkemizde taksi şoförlerinden şikayet ederiz, ama İstanbul’da herkes Ugandalı taksi şoförü gibi araba kullanıyor.
- Türkler kedilere kral gibi davranıyor. Çünkü bir insan öldüğünde kedi olarak tekrar doğduğuna inanıyorlar.
- Türkler çok batıl inançlı insanlar. Üzerinde göz şekli olan mavi boncukları takıyorlar. Böylece kötü ruhlardan korunduklarına inanıyorlar.
- Işıklı caddeleri ve hârika dükkanları olsa da arka sokaklar Kampala’yı (Uganda’nın başkenti) aratmıyor. Her yerde dilenci ve sokak satıcısı var.


False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle