GeriKelebek Üç çocuk annesi 4 kişiye hayat verecek
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Üç çocuk annesi 4 kişiye hayat verecek

Konya'da bir hafta önce yüksek tansiyona bağlı olarak beyin kanaması geçiren 55 yaşındaki Şükran Öztürk’ün beyin ölümü gerçekleşmesi üzerine, ailesi organlarını bağışladı. Öztürk, bağışlanan organları sayesinde 4 kişiye hayat verecek.

Ev hanımı Şükran Öztürk, 6 Mayıs 2008'de yüksek tansiyona bağlı olarak beyin kanaması geçirmesi üzerine Konya Numune Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Beyin ameliyatı olan Öztürk’ün, tedavi gördüğü yoğun bakım ünitesinde bugün beyin ölümü gerçekleşti. Bunun üzerine Organ Nakil Koordinatörü Melih Azap, 3 çocuk annesi Öztürk’ün organlarının bağışlanması için ailesi ile görüştü. Emekli Başkomiser Ahmet Öztürk, eşinin organlarının bağışlanmasını kabul etti.

Konya Numune Hastanesi’nde, Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi’nden gelecek olan cerrahi uzmanların gerçekleştireceği ameliyat sonucunda Öztürk’ün karaciğer, kornea ve iki böbreği Antalya’da Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’ndeki 4 hastaya nakledilecek. Kalbin ise şu ana kadar alıcı doku bulunmadığı için nakil edilmeyeceği fakat yapılan araştırmalar sonunda alıcı hasta çıkarsa nakledilebileceği öğrenildi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle