GeriKelebek 'Twitter'cılarla buluştu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

'Twitter'cılarla buluştu

'Twitter'cılarla buluştu
refid:16793500 ilişkili resim dosyası

Ünlü piyanist ve besteci Anjelika Akbar dünyada bir ilki gerçekleştirerek; Türkiye’deki 20 yılını kaleme aldığı “İçimdeki Türkiyem” adlı kitabını, sosyal paylaşım sitesi Twitter’daki takipçileri için imzaladı.

16 Ocak 2011, Pazar günü Kadıköy İş Kültür Kitapevi’nde gerçekleşen imza gününde; köşe yazarı Melih Aşık ve gazeteci-yazar Coşkun Çokyiğit de sanatçıyı yalnız bırakmadı.

Kendisi de aktif bir Twitter kullanıcısı olan Anjelika Akbar; sosyal medyanın giderek daha büyük önem kazandığı günümüze ayak uydurarak, yalnızca Twitter’daki takipçilerine özel bir imza günü düzenledi. Dünyanın en önemli sosyal paylaşım sitelerinden biri olan Twitter’da kendisi, ailesi ve sanatıyla ilgili iletilerini paylaşan Akbar; sergilediği samimi ve sıcak tavrı sayesinde takipçi sayısını arttırarak her gün daha fazla kişiye hızlıca ulaşmayı başarıyor.

Kötü hava şartlarına rağmen yaklaşık 100 kişinin katıldığı imza gününe; Akbar’ın şehir dışından ve uzak semtlerden gelen hayranlarının yanı sıra, bebekleriyle gelen okuyucuları da oldu. Twitter kullanıcılarına özel imza gününde katılımcılar Akbar’a, kendilerini tanıtmak için sitedeki kullanıcı ismini söyledi; ancak sanatçı kitapları gerçek isimlere imzaladı. Anjelika Akbar’ın sosyal medya arkadaşlarıyla tanıştığı imza günü, herkes için oldukça eğlenceli ve heyecanlı geçti.

Anjelika Akbar, Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları’ndan çıkan “İçimdeki Türkiyem” adlı kitabında; Türkiye’de geçirdiği 20 yılını, “İçindeki Türkiye”yi anlatıyor. Akbar’ın kitabında, Türkiye’den ailesine yazdığı ilk yazdığı mektuplar, yaşadığı ilkler, Türk müzisyenlerle gerçekleştirdiği projeler, Türk insanlarının gözlemlediği özellikleri, üzücü ve sevinçli olayları, basınla ilişkileri, unutamadığı Türkiye konserleri, kendisine ait Türkçe şiirleri yer alıyor. Akbar’ın Türkiye’deki yirmi yılını özetleyen fotoğraflarının da yer aldığı kitabın kapak fotoğrafı ise Ara Güler imzası taşıyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle