GeriKelebek Türkiye’nin güzelleri
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Türkiye’nin güzelleri

Türkiye’nin güzelleri
refid:14639574-spot ilişkili resim dosyası

Elele dergisi, Miss Turkey 2010’da ilk dörde giren Gizem Memiç, Serenay Sarıkaya, Döndü şahin ve Dilay Korkmaz’ı Türkiye’nin nefes kesen güzellikleri önünde fotoğrafladı. Tescilli güzeller, Galata Kulesi, Dolmabahçe Sarayı, Ayasofya ve Sultanahmet Camii önünde poz verdi.

Dilay Korkmaz (Miss Turkey 4. güzeli): İstanbul aşk gibi büyüleyici bir şehir      

* Yarışmaya katılmam için arkadaşlarım ısrar ediyordu, fakat ben ailemin tepkisinden çekiniyordum. Anneme sordum; o da “Ben de ne zamandır reklamlarını görüyordum, katılmanı istiyordum, ama senin söylemeni bekliyordum” dedi. Kendime güveniyordum, dereceye girebileceğimi düşünüyordum.* Yarışmaya girmeden önce okul ve ev arasında mekik dokuyordum. şimdi ise hayatıma bir renk geldi. ıleride ders almak, kendimi geliştirmek ve iyi bir sunucu olmak istiyorum. Ama bunun yanı sıra oyunculuk eğitimi alıp o yönümü de geliştirmek isterim..
* Çekimlerde çok keyif aldım, İstanbul’u daha da çok sevdim. İstanbul, aşk gibi büyüleyici bir şehir. ınsanı alıp başka diyarlara götürüyor. Artık İstanbul denince, aklıma hayallerin gerçekle buluştuğu yer geliyor..


Döndü Şahin (Miss Turkey 3. güzeli): Burada yaşamak istiyordum zaten

* Beni yarışmaya bir arkadaşım yazdırdı. Tam üç gün önce katılacağımdan haberim oldu. Aslında her şey o kadar hızlı gelişti ki! Biliyorsunuz ailemle Almanya’da yaşıyoruz. Ben de orada okuyorum. .


 

* İleride oyunculuk eğitimi almayı planlıyorum..
* Şu an bir sevgilim yok. Evlenme olayına da “kısmet” diyorum. Doğru insanın ne zaman karşıma çıkacağını bilemem..
* Tabii ki İstanbul’u çok seviyorum. Birkaç yıldır da burada yaşamak istediğimi söylüyordum zaten. İstanbul denince ilk aklıma gelenler; deniz, tarihi yapılar ve simit....


Senenay Sarıkaya (Miss Turkey 2. güzeli): Bu şehirde başka bir ruh var

* Evet, birinci olmamı bekleyenler vardı. Galiba yaptığım işle, oyunculukla da ilgiliydi bu. Birinci seçilirsem, bu etiketi de alıp yürümem bekleniyordu galiba... Ama belki de böyle olması gerekiyordu, herkes mutlu sonuçtan. Sadece yapılan eleştirileri çok doğru bulmuyorum. Sadece yarışmaya göre değil, tüm kamp dönemine göre karar veriliyor..
* Modellik ve oyunculuk anlamında beş yıl içinde hayatımda çok güzel şeyler olacağına eminim. Evlilik ise bana çok uzak. Yapmak istediğim çok şey var; o yüzden evliliği engel olarak görüyorum..
* İstanbul’u çok seviyorum. Deniz ve kalabalık benim için çok önemli. ıstiklal’de milyonlarca kafayı görünce çok mutlu oldum. Burada başka bir ruh var. Canlı, eğlenceli bir şehir. İstanbul denince akla önce Boğaz geliyor, sonra ıstiklal Caddesi... Ve trafik tabii ki! Hayatımda ilk kez deniz aracını burada kullandım ben....


Gizem Memiç (Miss Turkey 1. güzeli): Şairlere ilham vermesine şaşmamalı

* Çocukluğumdan beri yarışmaları izlerken hep heveslenirdim katılmaya... Çevremdeki insanlar destekleyince şansımı deneyeyim dedim. Hiçbir zaman ben birinci olacağım diye bir iddiam olmadı ama tabii ki istiyordum dereceye girmeyi..
* Yarışmadan önce zamanımın çoğunu okulda, voleybol antrenmanında geçiriyordum. Bundan beş yıl sonra nerede olurum, ne yaparım, pek düşünmedim. Tek bildiğim; yarışmanın bana sunduğu imkanları en iyi şekilde değerlendireceğim..
* İstanbul sevilmez mi? Tarihin, doğanın ve enerjinin buluşması gibi... Rüya gibi bir şehir... Bir yandan tarihi yapılarıyla bize tarihi yaşatırken, bir yandan da denizi, Boğaz’ı ve yeşiliyle ne kadar genç ve canlı olduğunu göstermek istiyor gibi. şairlerin İstanbul’dan ilham almasına şaşmamak lazım. Ankara’yı da çok seviyorum ama İstanbul ilerde yaşamak isteyeceğim bir şehir....


 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle