GeriKelebek Türkiye’nin en komik ‘Haneler’i ekranda
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Türkiye’nin en komik ‘Haneler’i ekranda

Türkiye’nin en komik ‘Haneler’i ekranda
refid:11676781 ilişkili resim dosyası

Kanal D’de bugün saat 22.45’te ekrana gelecek “Haneler” adlı yeni bir komedi programı başlıyor. Ferhan Şensoy’un aynı adlı romanından yola çıkılarak hazırlanan programda, farklı hanelerde yaşanan komik olayları anlatan skeçler izleyenleri kahkahaya boğacak.

Programda, reyting rekorları kıran dizilerin ünlü oyuncuları rol alacak.

Senaryosunu Saygın Delibaş ve Fethi Kantarcı’nın kaleme aldıkları “Haneler”in yapımını D Productions üstleniyor. Bugünden itibaren, her hafta salı akşamları ve saat 22.45’de ekrana gelecek “Haneler”de, Türkiye’nin değişik hanelerinden komik ve farklı haller ekrana gelecek.
“Yaprak Dökümü”nden Ahmet Saraçoğlu, “İki Aile”nin sempatik bakkalını canlandıran Serhan Ernak ve aptal mafyasını oynayan Barış Başar, “Gümüş” dizisinden Serdar Orçin, “Avrupa Yakası”ndan Bihter Dinçer, “Sıla”dan Boncuk Yılmaz, Zaga’dan Murat Akkoyunlu, “İpsiz Recep”ten Kamil Güler, “Canım Ailem”den Fırat Doğruloğlu yine “İki Aile”den tanınan Alper Düzen ve “7 Numara” dizisinden Özlem Türkad “Haneler” ekibini oluşturuyor.
Kanal D’de “Haneler” adlı bir program yapma fikri nasıl ortaya çıktı?
- Ahmet Saraçoğlu: Kanal D Home Video’dan çıkan ilk oyunumuz “Hastasıyız”ın DVD’sini izleyen yöneticiler, “Bize de böyle bir komedi programı yapar mısınız?” diye teklifte bulundular. Ferhan Şensoy’un ünlü eseri “Haneler”den yola çıkılarak skeçlerden oluşan bir komedi programı hazırlandı.
Bu ekip nasıl bir araya geldi?
- Murat Akkoyunlu: Biz hep beraber gezip dolaşıyorduk, sadece bazılarımız bir arada çalışmamıştık. İlk kez birlikte iş yapıyor olduk.
- Serdar Orçin: İstanbul Kraliyet Tiyatrosu olarak zaten birlikteydik. Bihter, Özlem ve Boncuk’un aramıza katılmasıyla da “Haneler” ekibi oluştu. Biz zaten iyi anlaşan bir ekiptik, sadece büyüdük.
- Bihter Dinçer: Bu yapımcı ve yazarların becerisi. D yapım ve yazarlarımız Saygın Delibaş ve Fethi Kantarcı’ya teşekkür etmek lazım. Ferhan Şensoy’a da teşekkür etmemiz lazım böyle değerli bir eseri kullanmamıza izin verdiği için.
Nasıl bir program “Haneler”, biraz anlatır mısınız?
- Fırat Doğruloğlu: Seyircinin ve sunucunun olmadığı, dizi formatında bir program. Dört bölüm şimdiden hazır bile.
- M.A.: “Haneler”de dolandırıcılık, aldatma, kadın erkek ilişkileri farklı farklı hanelerde işleniyor. Burada yaşanan komik olayları canlandırmaya çalışıyoruz.
- S.O.: Türk insanının başına gelenler, komik durumlar kısacası her şey bu programda komik bir dille yansıtılıyor. Sürekli tipten tipe giriyoruz ve bunların hem doğal olup hem de farklı olmasına dikkat ediyoruz.
- A.S.: Çok büyük bir sanat ekibi çalışıyor. Sürekli dekor değişiyor ve bunlar çok detaylı dekorlar.
- M.A.: Aslında buradan bakılınca “Olacak O Kadar”a da benziyor. Ama orada Oya Başar’ın yaptığı sunumlar gibi skeçi anlatan sunumlar yerine, ayıraçları kullandık.
- B.D.: Bu ülkede yaşayan insanların hanelerde yaşadığı komik durumları sempatik bir dille anlatmaya çalışıyoruz.
“Haneler”de bir mesaj kaygınız var mı?
M.A.: Bir mesaj kaygımız yok ama skeçlerimiz içi boş skeçler değiller. Kimin kepçesi ne kadarsa o kadar alacak.
Skeçlerde en çok nelerden bahsediyorsunuz?
- M.A.: Aldatma, boşanma, kadın erkek ilişkileri ve güncel olayların üzerine gidiyoruz.
- S.O.: Bunların üzerine giderken doğaçlamada enteresan bir tip ortaya çıkarsa onun da üzerine gidiyoruz.
Ekibinize sonradan dahil olacak arkadaşlarınız da var mı?
- F.D.: Evet, tabii. İleride bir iki yazar arkadaş da aramıza katılacak.
“Haneler” nereleri kapsayacak?
- Kamil Güler: Hastane, postane, Gülhane, bahane diye uzuyor liste. Aslında her şeyi kapsıyor. Hane sözlükte kutu anlamına da geliyor. Bir açıdan da kutuların içerisinde oynuyormuşuz gibi bir durum söz konusu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle