GeriKelebek Türk sosyologa anlamlı ödül
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Türk sosyologa anlamlı ödül

Türk sosyologa anlamlı ödül
refid:13873614 ilişkili resim dosyası

Sosyolog Pınar Selek, Uluslararası Yazarlar Birliği (PEN) Türkiye’nin, gazeteci-yazar Duygu Asena adına her yıl verdiği "Duygu Asena Ödülü”nü aldı.

Sosyolog Pınar Selek, Uluslararası Yazarlar Birliği (PEN) Türkiye’nin, gazeteci-yazar Duygu Asena adına her yıl verdiği "Duygu Asena Ödülü”nü aldı. “Sürüne Sürüne Erkek Olmak” kitabıyla ödülü kazanan ve yurt dışında bulunan Selek’in ödülünü babası Alp Selek aldı. İstanbul Amargi Feminist Kitabevi’nde  düzenlenen törene PEN Başkanı İnci Aral, çok sayıda yazar, sosyal bilimci ve sanatçı da katıldı.

Baba Selek törende yaptığı konuşmada, “İki güzel isim iki güzel insan; ikisi de barış, adalet, demokrasi ve kadın haklarına gönül vermiş iki kadın... Duygu Asena da çok çekti. Pınar da öyle... Pınar’ı hapis dışında bir de sanal müebbet hapisle yok etmek istediler. Birbirlerini tanımazlardı, ama Duygu Asena olayı duyduğu ilk günden itibaren Pınar’ın en büyük destekçilerinden biri oldu. PEN’e bu iki kadını, Duygu Asena ve Pınar Selek’i bütünleştirerek bu ödülü verdikleri için teşekkür ediyorum” dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle