GeriKelebek Türk kuaförlerin Paris çıkartması
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Türk kuaförlerin Paris çıkartması

Fransa’nın dünyaca ünlü Paris Olympia Müzikholü'nde ‘‘Haute Coiffure Française’’ tarafından düzenlenen muhteşem saç gösterisinde yer alan Türk kuaförleri, başarılarıyla konuşuldular. Ünlü kuaförlerimiz Muammer Yaprakgül ve Orhan Bademli ise Altın Rozet'le ödüllendirildiler.

Fransa'nın dünyaca ünlü Paris Olympia Müzikholü'nde ‘Haute Coiffure Française’ tarafından düzenlenen muhteşem gösteride yer alan Türk kuaförleri, başarılarıyla ve hünerleriyle ilgi çektiler.

Kuaförlerimiz üç yıl üst üste ‘Avustralya’nın en iyi tasarımcısı’ seçilen Türk modacı Uğur Derviş’in hazırladığı ‘‘Mevlana’’ teması ve ney müziği eşliğinde sahne aldılar. Pronto Halkla İlişkiler'in hazırladığı, Türkiye’nin en güzel yerlerinin Barcovision olarak Olympia’nın dev perdesi ile altı ekrana yansıtıldığı sahnede kuaförlerimiz, 1500'den fazla kişi tarafından dakikalarca ayakta alkışlandılar. Gösterilerden sonra ‘Haute Coiffure Française’ Türkiye başkanı, ünlü kuaför Muammer Yaprakgül ve başkan yardımcısı Orhan Bademli’ye başarılarından dolayı birer ‘‘Altın Rozet’’ takıldı. Yaprakgül, ‘‘40 yıldır kuaförlük yapıyorum. Bizler önceleri Olympia’da gösteri yapmak değil, Fransız kuaförlerin kapısından giremezdik. Böyle bir gösteride yer aldıkları için gençlerimizi kutluyorum’’ dedi.

Mevlana temalı tasarımlar

Türkiye’den ‘‘Haute Coiffure Française’’ üyesi 50 kuaförün temsilci olarak seçtiği ve tam 15 aydır L’Oreal Professionel Paris'in teknik merkezinde hazırlanan Orhan Bademli başkanlığındaki Murat Kayabaşı, Ercan Yılmaz, Filiz Afirasyap, Cem Arpaç, Ayhan Kalkan, Mehmet Çalıkoğlu, Gürkan Savat, Selçuk Ordal ve Adnan Serter’den oluşan Türk ekibi bu gösteriyi gerçekleştirdi. Paris Büyükelçimiz Sönmez Köksal ve eşi Filiz Akın Köksal’ın da tek tek tebrik ettiği kuaförlerimizin yaptıkları bir saatten fazla süren gösteride, Mevlana felsefesi koreografiye ve saç modellerine yansıtıldı. Yeni nesil kuaförler, saç kavrama, saça dokunuş, kesimde takipçilik ve disiplin, doğru alet kullanma, şekillendirici ürünleri doğru kullanma, fön ile modele doğru şekil verme, ergonomi, zamanlama ve sahne hakimiyeti gibi kriterleri en başarılı şekilde sergilediler. Genç kuaförlerimiz, Türkiye’yi 29 ülkeden gelen davetliler önünde en iyi şekilde tanıttılar. Tanıtımdan sonra verilen resepsiyonda ise, kuaförlerimiz başarıları dolayısıyla tebrik yağmuruna tutuldular...

Paris’in dünyaca ünlü Olympia Müzikholü’nde Türk kuaförleri, ‘Haute Coiffure Française’ tarafından düzenlenen ve dünyanın 29 ülkesinden kuaförlerin hazır bulunduğu gösteride, Türkiye’yi başarıyla temsil ederken dakikalarca ayakta alkışlandılar.

1500’den fazla seçkin davetlinin izlediği ‘Haute Coiffure Française’ gösterisinden sonra verilen resepsiyonda Paris Büyükelçimiz Sönmez Köksal ve eşi Filiz Akın Köksal (sağda) tanınmış kuaförlerimizden Hakkı ile Muammer ve L’Oreal Professionel Türkiye Müdürü Frederic Ausin’le başarılı tanıtım günü hakkında konuştular...

15 ay süreyle ‘L’Oreal Professionel Paris’ teknik merkezinde hazırlanan dokuz kişilik kuaför ekibimiz, yaptıkları birbirinden güzel saç modelleriyle Türkiye’yi temsil etti.

Tanınmış kuaförlerimizden Türkiye ‘Haute Coiffure Française’ Başkanı Muammer Yaprakgül ve başkan yardımcısı Orhan Bademli, Altın Rozet aldılar...


Yorumları Göster
Yorumları Gizle