GeriKelebek Türk kadını bilişimle tanışacak
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Türk kadını bilişimle tanışacak

Hürriyet Gazetesi, Intel ve KA.DER ile Türk kadınının bilgi toplumunun aktif bir üyesi olmasını amaçlayan bir girişim başlatıyor. ‘Kadın ve Bilişim Günü’ adlı girişim, Türk Kadını’nı bilişim teknolojileri ile tanıştırarak modern hayata katılımını artırmayı ve toplumsal alanda katma değer yaratmasını hedefliyor.

30 Mart Çarşamba günü halka açık katılım ile gerçekleştirilecek ‘Kadın ve Bilişim Günü’ndeki sosyal içerikli programları, gazeteci Ayşe Özgün sunacak.

Devlet Bakanı Güldal Akşit’in de onur konuğu olarak katılacağı toplantıda, üniversite, iş dünyası ve sivil toplum kuruluşları gibi kesimlerden katılacak konuşmacılar, kadının bilişim dünyasındaki yerini ortaya koyan konulardaki deneyimlerini paylaşacak.

Toplantıda konuşma yapacak olan isimler arasında Intel Türkiye-Ortadoğu ve Afrika Bölge Direktörü Ayşegül İldeniz, KA.DER Başkanı Ayşe Bilge Dicleli, Ankara Üniversitesi Kadın Çalışmaları Ana Bilim Dalı’ndan Gamze Göker de bulunuyor. Ayrıca Hürriyet Gazetesi’nin ‘Bugün Ailen İçin Bir Şey Yap’ kampanyasının başarısından yola çıkılarak, internet ve bilgi teknolojilerinin kadının hayatına sağladığı katkılardan da bahsedilecek.

İnteraktif örnekler sunulacak

Balo salonunun fuayesinde kurulacak olan stand alanında konuklar bilgisayarlara dokunma şansı bulacak. Aile, çocukların eğitimi ve kişisel gelişim konulu standlarda bu konular çerçevesinde bilgisayar teknolojisi kullanımı interaktif örneklerle anlatılacak.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle