GeriKelebek Tur lideri olmak için seminer
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Tur lideri olmak için seminer

Tur lideri olmak için seminer
refid:4948007 ilişkili resim dosyası

Kappatur.com’un iki yöneticisi Can Sezer ve Kaan İşcil. Yıllardır tur liderliği ve rehberlik yapıyorlar. Şimdilerde yurtdışına gidecek yerli turistlere eşlik edecek tur liderliği seminerleri vermeye hazırlanıyorlar.

Can Sezer, bu fikrin nasıl çıktığını şöyle anlatıyor: "Yurtdışı turizmine son yıllarda ilgi çok arttı. Bu arada sektörde rehber açığı doğdu. Meslekte olan rehberler müşterileri memnun edememeye başladı. Örneğin yurtdışında bir yerle ilgili bir rehberin anlattığı, bir diğerinin anlattığını tutmuyordu. Buradan yola çıkarak rehberlik yapmak isteyenlere eğitim vermeye ve onları yetiştirmeye karar verdik. Bu seminer, dört yıllık rehberlik okullarını bitirmiş ama bu mesleği yapamayan arkadaşlar için bir fırsat olacak. Turizme gönül vermiş gençlerimizin, yurtdışında tur liderliği yapma hayallerini gerçekleştirebilmeleri için en tecrübeli elemanlarımızla eğitim vereceğiz. İşsiz, lisan bilen ve eğitimli gençlerimizin bu seminerle öncelikle bizim ihtiyacımızı ve yurtdışı turları yapan operatörlerimizin ihtiyaçlarını büyük ölçüde karşılayacaklarına inanıyoruz."

Seminerler 26 Ağustos - 18 Eylül arası yapılacak. İlk iki hafta cumartesi günleri altı saatlik, pazar günleri ise 10 saatlik sürelerde toplam 18 konu başlığıyla teorik bilgiler öğretilecek. Katılımcılar, bu iki haftalık eğitimin ardından yoğunlaştırılmış bir programla bir hafta da İtalya’da eğitim görecek.

Üç haftalık programa katılmanın ücreti 1500 Euro. Ama bu ücreti vermek seminere katılmak için yeterli olmuyor. Sezer, "Başvurular arasından en fazla 40 kişiyi seçeceğiz. İnce eleyip sık dokuyoruz. Adayların bu mesleği başarıyla yapabilecek kişilik ve kültüre sahip olduklarından emin olmamız gerekiyor" diyor. Seminerler sonucunda en başarılı 10 kişiye yanlarında çalışma imkanı verecek olan Kappatur, eğitim alan diğer öğrencilerin de mutlaka turizm şirketlerinin dikkatini çekeceği konusunda iddialı. Seminer sonunda başarılı olan tur liderleri Şeker Bayramı’nda profesyonel rehberlerle birlikte İtalya’daki ilk işlerine gidecekler. Ayrıntılı bilgi için; 0212 444 05 77

Yorumları Göster
Yorumları Gizle