GeriTelevizyon Yaşamayanlar oyuncusu Nilperi Şahinkaya kimdir?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yaşamayanlar oyuncusu Nilperi Şahinkaya kimdir?

Yaşamayanlar oyuncusu Nilperi Şahinkaya kimdir?

Yeni dizi Yaşamayanlar’ın ilk bölümlerinde Kerem Bursin ile sevgilisi rolündeki Nilperi Şahinkaya’nın sevişme sahneleri dikkat çekti. Sosyal medyada da çok konuşulan görüntüler ardından Nilperi Şahinkaya’nın hayatı yeniden gündeme geldi. Peki, Nilperi Şahinkaya kimdir?

Babası diplomat olan Nilperi Şahinkaya, 23 Şubat 1988 tarihinde Senegal’de dünyaya geldi. Çocukluğu farklı ülkelerde geçen Nilperi Şahinkaya, 2003 senesinde Türkiye'ye dönüş yaptı. 15 yaşında Ankara'ya yerleşen genç oyuncu, lise eğitimini aldığı Charles de Gaulle Fransız Lisesi'nden 2006 senesinde mezun oldu.

Lisenin ardından üniversite eğitimini Bilkent Üniversitesi'nde gören aktris, 2006 senesi ile 2010 senesi arasında Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi'nde dört senelik bir eğitim aldı. Mesleği diplomatlık olan babası sayesinde küçük yaşta olmasına rağmen birçok ülke ve birbirinden farklı kültürdeki insanları görme şansı elde eden Nilperi Şahinkaya, üniversite yıllarında ünlü televizyon dizisi Deniz Yıldızı'nda rol aldı. Bir döneme damgasını vuran Öyle Bir Geçer Zaman ki isimli dönem dizisinin kadrosunda yer alan Nilperi Şahinkaya, asıl çıkışını ise Kiraz Mevsimi ile yaptı. Bu dizide canlandırdığı Şeyma karakteri ile büyük bir çıkış yakaladı.

2016 senesinde N'olur Ayrılalım isimli dizinin başrollerinden biri olan Temmuz Akıncı'yı oynayan Nilperi Şahinkaya, ünlü bir tiyatro oluşumu olan Oyun Atölyesi'nde sahnelenen Kim Korkar Hain Kurttan isimli tiyatro oyununda da Honey karakterine hayat verdi. Tevfik d’Or Tiyatro Festivali'nde En iyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü'ne layık görüldü.

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle